Zamknij
REKLAMA

W piłkę nożną można grać też w nocy

08:45, 31.07.2019 | Piotr Gałka
Skomentuj
REKLAMA

Wszelkie imprezy sportowe o charakterze rekreacyjnym mają za zadanie promowanie zdrowego stylu życia, ale nie tylko. Jednym z kluczowych celów jest integracja lokalnego środowiska, w tym przypadku środowiska piłkarskiego. Miło nam poinformować,  że od około dwóch lat nie integrujemy się tylko w obrębie Gminy Borne Sulinowo. Właściwszym stwierdzeniem byłoby, że jest to integracja Powiatu Szczecineckiego. W tym roku w Turnieju wystartowali zawodnicy i drużyny z takich miejscowości jak: Borne Sulinowo, Szczecinek, Turowo, Żółtnica, Barwice, Jeleń, Lipnica.

Na starcie zawodów stanęło 8 drużyn (zaznaczyć trzeba, że chętnych było łącznie 12 zespołów).  Turniej rozegrano systemem grupowym po 4 drużyny w grupie. Z każdej grupy do dalszego etapu przechodziły dwie najlepsze drużyny, które następnie mierzyły się ze sobą w 2 półfinałach. Po rozstrzygnięciach przegrani grali o miejsca 3 – 4, a wygrani o miejsca 1 – 2. Pozostałe drużyny grały mecze o miejsca 5 – 8.

Emocji podczas rozgrywania meczów nie brakowało. Pojawiała się piłkarska złość po porażkach oraz euforia po wygranych. Ostatecznie w finale znalazły się dwie najlepsze drużyny turnieju:

Fanatycy Piłki oraz LZS Chrząstawa. Mecz finałowy pełny był ciekawych akcji, spektakularnych parad bramkarzy, ale ostatecznie o losach rywalizacji zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonali zawodnicy LZS Chrząstawa. Mecz o 3 miejsce także zakończył się karnymi, które lepiej wykonali zawodnicy Wolni i Spokojni.

Klasyfikacja Turnieju wyglądała następująco:

LZS Chrząstawa
Fanatycy Piłki
Wolni i Spokojni
Banda Łysego
KS Gwda
Ekipa Remontowa
Miasto wjeżdża zamocno
Drużyna Procentów

Oprócz tego organizatorzy wybrali:

Najlepszego bramkarza – Łukasz Mychlewicz ( Wolni i Spokojni)
Najlepszego zawodnika – Jan Pietras (LZS Chrząstawa)
Najlepszego strzelca – Michał Barański ( Wolni i Spokojni)

Centrum Kultury i Rekreacji przygotowało dla najlepszych drużyn puchary, a dla wyróżnionych zawodników statuetki.  Za obsługę sędziowską odpowiadali byli  animatorzy Orlika Piotr Gałka oraz Paweł Gorgol. Mecz finałowy sędziował Michał Barański.

(Piotr Gałka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%