Zamknij
REKLAMA

WZ Eurocopert z Medalem Europejskim i tytułem „Przedsiębiorstwa Fair Play”

11.55, 30.11.2022 mg Aktualizacja: 23.23, 02.12.2022
fot. WZ EUROCOPERT
REKLAMA

Szczecinecka spółka WZ EUROCOPERT to rodzinna firma, która istnieje na rynku od 1990 roku i jest największym producentem kopert w Polsce. Producent może pochwalić się nie tylko wieloletnią tradycją, rozpoznawalną marką, ale także licznymi biznesowymi nagrodami. Ich „kolekcja” właśnie powiększyła się o dwie kolejne.

[FOTORELACJA]6916[/FOTORELACJA]

W październiku w Pałacu Staszica w Warszawie odbył się finał XXXIII edycji Medalu Europejskiego. To nagroda przyznawana już od 22 lat. Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego celem jest wsparcie polskich produktów i usług na rynku Unii Europejskiej. Medalem wyróżniane są wyroby i usługi, które spełniają najwyższe standardy europejskie.

Decyzją kapituły konkursu, to właśnie szczecinecka firma WZ Eurocopert otrzymała tą prestiżową nagrodę – Medal Europejski 2022 za produkcję kopert „Ecomax” (6 warstwowe 100% papierowe koperty bezpieczne).

- Nominowany produkt musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. – mówi Wojciech Żukowski, Dyrekotr Sprzedaży i Marketingu i zarazem członek Zarządu WZ Eurocopert.

- Istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty. Komisja weryfikacyjna ocenia także czy, i w jaki sposób firma wykorzystuje możliwości, jakie daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej – czy korzysta ze szkoleń, seminariów na temat gospodarki europejskiej, konsultacji i analiz prawnych, badań rynku itp.

To nie jedyny w ostatnim czasie sukces szczecineckiego przedsiębiorstwa.

- W miniony weekend zakończyła się jubileuszowa XXV edycja programu Przedsiębiorstwo Fair Play, gdzie 25 listopada podczas uroczystej gali w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Laureatom – ponad 200 firmom z całej Polski wręczone zostały certyfikaty Przedsiębiorstwo Fair Play oraz nagrody specjalne. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Prezydent Andrzej Duda.

 – kontynuuje Wojciech Żukowski.

Oprócz certyfikatów Fair Play przyznane zostały przez Kapitułę konkursu dwa specjalne wyróżnienia za szczególną działalność innowacyjną. Nagrodzono dwa przedsiębiorstwa: Metalko Sp. z o.o. z Bydgoszczy za wdrożenie innowacyjnej usługi wytwarzania jednowarstwowych powłok chemoodpornych oraz szczecinecki WZ Eurocopert, za zastąpienie tradycyjnych kopert bąbelkowych z zabezpieczeniem powietrznym (folią plastikową) nowatorskimi kopertami 6-warstwowymi ECOMAX wykonanymi w 100% z papieru.

 

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%