Zamknij
REKLAMA

Ciepło i prąd w górę. Odczują to klienci basenu

13:30, 04.01.2022 | .
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Podwyżki, podwyżki, podwyżki… słyszymy od początku roku z każdej strony. I nie ma co się dziwić, bo chyba każdy odczuwa wzrosty cen w sklepach, a także w gospodarstwach domowych. Podwyżki energii cieplnej i elektrycznej dotykają również firm, zwłaszcza te, które są dużymi odbiorcami ciepła i prądu. Bez wątpienia takim energochłonnym obiektem jest szczecinecki basen, gdzie koszty utrzymania wyraźnie poszły w górę. Niestety klienci też to odczują.

-Ceny za usługi basenowe wzrosły średnio o 11 procent – mówi Beata Bracka, prezes spółki AQUA-TUR, która zarządza szczecinecką pływalnią. -Ceny biletów podstawowych wzrosły o 1,5 zł. Najwięcej, bo o około 2-3 zł wzrosły ceny za usługi, które wymagają większego poboru energii np. strefa relaks.

Prezes basenu nie ukrywa, że wzrost cen usług basenowych to następstwo podwyżek energii elektrycznej i ciepła.

-Energia elektryczna wzrosła średnio o 38%, cieplna o 12%. Wzrost cen widoczny jest również przy zakupach środków i materiałów służących do utrzymania czystości i dezynfekcji. Utrzymujemy obiekt w wysokim standardzie bezpieczeństwa sanitarnego. Wzmożona dezynfekcja również jest kosztowna, ale dzięki temu klienci mogą czuć się bezpiecznie.

-dodaje prezes.

Do tego trzeba doliczyć jeszcze wzrost płacy minimalnej, to znaczy, że pracownikom również zostały podniesione zarobki. W połowie roku będzie jeszcze nowa stawka za wodę, ale na chwile obecną nie ma informacji w jakiej skali będą zmiany.

Warto zaznaczyć, że ostatnia podwyżka usług basenowych miała miejsce w 2016 roku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

HehrhdHehrhd

2 3

Na tym basenie i tak jest wiecznie zimno. 23:08, 04.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

1 0

Kiedy planowana rozbudowa basenu p
Prezes. Ciasnota na nim dzieci nie mają jak pływać na nauce pływania. Szkoda kasy żeby na niego chodzić. Bo nie ma żadnych atrakcji. Wolę do Koszalina pojechać. 23:01, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%