Zamknij
REKLAMA

Na to czekało wielu przedsiębiorców. Tarcza 3.0 już działa

09:01, 20.05.2020 | r./zus
Skomentuj
REKLAMA

Ze zwolnienia z opłacenia składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15 681 złotych, ale dochód nie był wyższy niż 7000 złotych – zakłada nowa odsłona tarczy antykryzysowej. To rozwiązanie spowoduje, że więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy.

-Zgodnie z nowymi przepisami ze zwolnienia mogą skorzystać samozatrudnieni, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 kwietnia i ich przychód uzyskany w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek, co prawda przekracza 15 681 złotych (czyli 300 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia brutto na 2020 r.), ale za to ich dochód nie przekracza 7 tys. złotych. Ze zwolnienia z opłacenia składek będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w ramach tzw. ulgi na start. Dla tych grup zwolnieniu podlegają składki za kwiecień i maj – nawet, jeśli zostały opłacone.

- mówi Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego

Tarcza antykryzysowa 3.0 uprawnia do świadczenia postojowego przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność przed 1 kwietnia tego roku. Pozostałe warunki pozostają bez zmian. Należy wykazać 15-proc. spadek przychodu. Przykładowo na wniosku składanym w maju przychód w kwietniu powinien być niższy o 15 proc. od przychodu w marcu.

Ponowne postojowe

Wypłata świadczenia postojowego może nastąpić nie więcej niż trzy razy. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub zleceniobiorcy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie. Ocenia to sam wnioskodawca. W oświadczeniu nie trzeba wykazywać kolejnego spadku przychodów, ale sytuacja materialna przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną powinna być na podobnym poziomie lub niewiele się zmienić.

-Warto podać we wniosku swoje aktualne dane kontaktowe. W razie wątpliwości nasz pracownik skontaktuje się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie. Wyjaśnimy, co należy zrobić, aby uzupełnić albo skorygować wniosek. –dodaje Jagielski.

(r./zus)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

GośćGość

4 6

Skoro jest pomoc to skąd się biorą prostesty przedsiębiorców oraz opinie, że tarcza jest wydmuszką? 09:14, 20.05.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

2 7

Większość przedsiębiorców na tym proteście pewnie ma firmy w dużych miastach rządzących przez opozycję a tam urzędnicy rozpatrują średnio około 10% wniosków i nikt tym się nie przejmuje i tak wszystko pójdzie na rząd. Pieniądze poleżą na kotach procent urośnie a przedsiębiorcy zrobią zadymę w Warszawie przed ministerstwem zamiast wywieźć na taczkach urzędasów. 09:23, 20.05.2020


ZachódZachód

7 3

Tak bardzo chcemy dogonić na przykład Niemców gospodarce tam wniosek o pomoc wypisywanie trwa 5 minut na góra 10 a pieniądze są po dwóch dniach a u nas jak po dwóch miesiącach się teraz tym lubują super Polska 09:32, 20.05.2020


PrzedsiębiorcaPrzedsiębiorca

4 6

70% strajkujących w Warszawie to kodziarstwo, a 30 % to opozycja. Dobrze, ze wreszcie policja zaczyna coś z tym robić. 11:28, 20.05.2020


R.R.

6 3

Nie zgadzam się. Wszystko wypełniłem on-line i po kilku dniach dostałem potwierdzenie a po następnych dwóch pomoc. W międzyczasie dzwoniłem do PUP, bo przypadkiem wysłałem podwójny wniosek. Było miło i bez problemów. Nie bądźmy tacy roszczeniowi. 11:12, 20.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SuperSuper

2 1

Możesz tylko podać jeszcze takie zdanie że zamknęli zakład a dwa miesiące później ..... 11:42, 20.05.2020


bacabaca

2 2

Na iSzczecinek publikuje - podpisani miniaturowym fontem - rzecznik starosty, urzędnik miasta, Krono, a teraz ZUS. Czy iSzczecinek to słup ogłoszeniowy czy redakcja? Może tego typu artykuły warto - zgodnie z prawem prasowym - zacząć wreszcie wyraźnie oznaczać? 12:09, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emem

2 0

Od naszej strony wygląda ok .
Zus odroczony, 5000 otrzymaliśmy szybko.
Próbowaliśmy odroczyć raty ale IDEA Getin bank bardzo blokował. Zrezygnowaliśmy z odroczeń.
Postojowego nie biorę, mamy znów dużo zamówień. Jestem zadowolona.
Wydaje mi się, że przetrwamy, ale stres był.
Tylko jeszcze gdyby poczta polska dobrze działała.....bo wszystko idzie na eksport. 17:54, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Susan BensonSusan Benson

0 0

Witaj, Potrzebujesz szybkiej pożyczki?
Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

W związku ze stagnacją, przez którą przechodzi świat w wyniku wpływu koronawirusa (COVID-19) na biznes i gospodarkę, wiele osób stoi przed nieterminowymi wyzwaniami finansowymi, a dzięki obecności nadwyżki gotówki w mojej firmie, dążymy do przyspieszenia obiegu pieniędzy poprzez finansowanie pożyczek klientom w Europie i poza nią.

Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, zakup domu lub samochodu, czy potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Wystarczy napisać do nas e-mailem: [email protected] lub wysłać wiadomość bezpośrednio na WhatsApp / Telegram za pośrednictwem: +447903159998 i natychmiast otrzymać odpowiedź.

Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe, ponieważ stabilność finansowa jest naszym ostatecznym celem.

Funkcje i zalety;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - Odbierz pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczne oprocentowanie od 2,5% do 3% rocznie
* Wysokie stawki zatwierdzenia
* Masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat.
* Brak ukrytych opłat

Wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z kilku powodów, dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Jeśli naprawdę potrzebujesz rozwiązania swoich problemów finansowych, jesteś o krok od uzyskania finansowej bezpłatności, napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem:
E-mail: [email protected] LUB;
WhatsApp / Telegram: +447903159998
2020 © ️ Wszelkie prawa zastrzeżone.. 23:08, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA