Zamknij
REKLAMA

Jest tylko siedem takich niedziel. Czy sklepy będą jutro otwarte?

23:00, 25.01.2020 | Michał Osiecki / Sieć Portali
REKLAMA
Skomentuj
W 2020 roku jest tylko siedem handlowych niedziel /fot. StockSnap z Pixabay

W 2020 roku klienci tylko w siedem niedziel będą mogli zrobić zakupy. To efekt ustawy ograniczającej handel. Pierwsza handlowa niedziela jest już jutro (26.01). Sprawdź, kiedy przypadają kolejne.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele obowiązuje od marca 2018 roku. Początkowo konsumenci mieli możliwość robienia zakupów w dwie niedziele w miesiącu. W 2019 roku handel w siódmym dniu tygodnia został zawężony do jednej niedzieli oraz kilku wyjątków związanych z okresem przedświątecznym.

W 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywał znacznie częściej. Restrykcje uległy dodatkowemu rozszerzeniu, bo w styczniu w życie weszły kolejne zapisy ustawy ograniczającej handel w niedzielę i święta. Zakupy zrobimy już tylko w siedem niedziel.

Pierwsza z nich wypada jutro – 26 stycznia. Na kolejną handlową niedzielę musimy poczekać do kwietnia. Wtedy to, tydzień przed Wielkanocą sklepy będą otwarte (05.04). W kwietniu sklepy będą otwarte także w ostatnią niedzielę (26.04). Jedna handlowa niedziela wypada także w czerwcu (28.06) i w sierpniu (30.08). Zakupów nie zrobimy za to w żadną niedzielę marca, maja, lipca, września, października i listopada. Dwie handlowe niedziele przypadają jeszcze w grudniu – 13 i 20 dnia miesiąca.

Należy jednak pamiętać, że w dni, w których obowiązuje zakaz handlu otwarte mogą być stacje benzynowe, kwiaciarnie, apteki, sklepy na dworcach i lotniskach, cukiernie, lodziarnie i piekarnie. Czynne mogą być także te placówki, gdzie sprzedawać będzie właściciel.

(Michał Osiecki / Sieć Portali)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Taki durny ŚwiatTaki durny Świat

0 0

A na tym kalendarzu niedziel "niekatolickich" okrakiem siedzi Piotr Duda i Jarosław Kaczyński. 18:45, 26.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone