Zamknij
REKLAMA

Wycofali całą partię produktu. W jajach z Tesco wykryto salmonellę!

10:04, 06.08.2019 | ddwloclawek.pl / Sieć Portali
REKLAMA
Skomentuj

W jednej z partii jaj kurzych stwierdzono występowanie bakterii salmonelli. Taką informację podał Główny Inspektorat Sanitarny. Produkt został natychmiast wycofany ze sprzedaży.

Obecność bakterii salmonella z grupy D wykryto na powierzchni skorupek jaj podczas rutynowych badań próbek produktu. Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała, że skażone bakterią jaja zostały wyprodukowane dla brytyjskiej sieć hipermarketów i supermarketów Tesco. Ich producentem jest firma z Krakowa.

- Tesco Polska Sp. z o.o. wycofała z obrotu ze sklepów oraz magazynów centralnych Tesco kwestionowaną partię jaj w dniu 30.07.2019. W dniu 02.08.2019 przedmiotowy produkt został zutylizowany przez poszczególne sklepy. O wyniku badania Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nysie nadzorującego zakład pakowania jaj. Trwa dalsze postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Ze sprzedaży wycofano produkt: 10 świeżych jaj TESCO, Świeże jaja, Klasa A, 10 sztuk, Klasa wagowa: L-duże 73g>masa≥63 g) z kodem na skorupkach 3PL14371361.

GIS informuje, że jaj o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie nie należy spożywać, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

(ddwloclawek.pl / Sieć Portali)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

goscgosc

0 0

co mam zrobic z jajkami które kupiłem w tesco o tym kodzie z trminem ważności do 23.08 18:39, 06.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szpagacik SarcofagoSzpagacik Sarcofago

1 0

Trzeba trochę uważać i kupować jajka po prostu w innym sklepie, ale Sezon Ogórkowy już ma takie walory w SZCZECINKU. 20:41, 15.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone