Zamknij
REKLAMA

GIS znowu ostrzega. Kolejna partia jaj z Biedronki z salmonellą!

09:44, 01.04.2019 | ddwloclawek.pl
Skomentuj
REKLAMA

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w kolejnej badanej partii jaj również stwierdzono występowanie bakterii salmonelli. Jest już wycofywana ze wszystkich Biedronek.

To już kolejny taki przypadek stwierdzony w ostatnich dniach. Bakterie Salmonella Enteritidis wykryto na powierzchni skorupek jaj w próbce badanego produktu już po raz drugi. Skażone bakterią jaja zostały wyprodukowane dla Jeronimo Martins, który jest wyłącznym dystrybutorem produktu na kraj. Ich producentem jest firma Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. z Rawicza, który poinformował o wycofaniu produktu ze sprzedaży.

- Informujemy o naszej decyzji wycofania z rynku partii w związku z podejrzeniem niezgodności mikrobiologicznej na skorupkach jaj. Podstawą zwrotu będzie etykieta produktu z wymienionym numerem partii, bez konieczności okazania dowodu zakupu. Podkreślamy, że nasze cykliczne badania w ramach autorskiego programu EGGIDA nie potwierdziły obecności bakterii Salmonella Enteritidis w jajach i na skorupach jaj, jak również nie dotarły do nas żadne informacje na temat zachorowań u ludzi przez nasze produkty - poinformowała w specjalnym komunikacie firma Fermy Woźniak.

Ze sprzedaży wycofano produkt: Jaja zdrovo Rodzinkovo oznakowane kodami na skorupce: 31-03 PWK93K3A oraz 31-03 PWK93K2A z terminem przydatności do spożycia 31.03.2019 r. 

Jajka z salmonellą mogły trafić do 20 dyskontów w kraju. Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

(ddwloclawek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA