Zamknij
REKLAMA

Powiatowe zakończenie roku szkolnego

09:50, 19.06.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

Koniec roku szkolnego  to czas na który z wyjątkowym utęsknieniem wyczekują uczniowie. Już za chwilę  na całe dwa miesiące będą mogli zapomnieć o szkole i cieszyć się urokami wakacji. Tegoroczne Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego odbyło się 18 czerwca  w ZST.

Starosta Krzysztof Lis gratulował uczniom, a także dyrektorom, nauczycielom, pedagogom i wszystkim pracownikom szeroko pojętej oświaty za trud i pracę, którymi wykazali w minionych 10 miesiącach. Podkreślał jak szeroką ofertę edukacyjną mają do zaoferowania szczecineckie szkoły ponadgimnazjalne, nie tylko te dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki, ale również SLO STO oraz tzw. „Katolik” czyli Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku. Dokonał również krótkiego podsumowania statystycznego:

- Cieszymy się ogromnie, że do naszych szkół uczęszcza dużo uczniów spoza terenu powiatu szczecineckiego, tj. ok 20-25%, co świadczy o tym, że nasza oferta edukacyjna jest bardzo bogata, że szkolna infrastruktura stoi na bardzo wysokim poziomie, ale też, że nasi nauczyciele to wykwalifikowani specjaliści. W szkołach Powiatu Szczecineckiego uczy 381 nauczycieli, z tego 223 to nauczyciele o najwyższych kwalifikacjach, czyli nauczyciele dyplomowani. Używając akademickiej metafory możemy powiedzieć, że to tacy swego rodzaju „profesorowie”. 106 to nauczyciele mianowani, a więc „doktorzy”, 50 to nauczyciele kontraktowi, a 3 to stażyści. W naszych szkołach uczyło się 2566 uczniów, z tego 1043 w liceach ogólnokształcących, 1200 w szkołach technicznych, a 323 w szkołach zawodowych. Osobiście bardzo się z tego cieszę, bo od pewnego czasu obserwujemy większe zainteresowanie młodzieży kształceniem technicznym i to bardzo dobrze, bowiem dzisiaj rynek pracy potrzebuje i upomina się o dobrze wykształconych specjalistów.

Starosta nawiązał do znakomitej współpracy z firmą Kronospan, która objęła patronatem dwa kierunki kształcenia w ZST – technik technologii drewna oraz kierowca mechanik, innymi firmami wchodzącymi w skład Szczecineckiego Klastra Meblowego oraz Politechniką Koszalińską, która w partnerstwie z Powiatem Szczecineckim i Miastem Szczecinek utworzyła w Szczecinku Zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego.

-W ten sposób nasi uczniowie dostali kompleksową ofertę, precyzyjnie wytyczoną ścieżkę edukacyjną, którą mogą podążać. Od kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej, przez studia, aż do zatrudnienia w jednej z wymienionych firm.  Powiem nieskromnie… to co zrobiliśmy to prawdziwie mistrzostwo świata – podsumował starosta.

Do życzeń i gratulacji dołączyli się również obecni podczas uroczystości poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk oraz wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon. Zaraz potem wręczono nagrody i wyróżnienia absolwentom i uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. W tym roku były to  karty prezentowe Empiku o wartości 300 zł, które osobiście przekazali  starosta Krzysztof Lis oraz przewodniczący Rady Powiatu Szczecineckiego Cezary Jankowski. Kwiaty i specjalne słowa podziękowań powędrowały także na ręce dyrektorów szczecineckich placówek.

Najlepszych wśród najlepszych nagrodzili również dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku Szymon Cieślar oraz dyrektor SLO STO Wiesław Suchowiejko. Jak zwykle najlepszych uczniów techników i klas branżowych nagrodzili przedstawiciel firmy Kronospan.  Karty podarunkowe do sieci sklepów Neonet  o wartości 720 zł przekazał HR Manager Jakub Piniarski. Ponadto uczniowie otrzymali kaski rowerowe, bowiem firma Kronospan promuje kampanię wspierającą bezpieczeństwo podczas wakacji. Uroczystość zakończył wstęp artystyczny przygotowany przez uczniów ZST.

Najlepsi uczniowie i absolwenci

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

miszczmiszcz

0 0

Mistrzostwo świata? Zdanie Starosty już znamy, a co na ten temat mówią ogólnopolskie rankingi? Chyba Polska nie leży w świecie, bo na mistrzowskich pozycjach szczecineckich szkół się tam nie uświadczy. 14:44, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miszczynimiszczyni

0 0

"Leży" czy nie " leży" to nie ma znaczenia przecież u nas głosowali na koalicję więc mądrość byłego prezydenta się nie potwierdza a on to wykształciuch! Luba już zaczął kampanię - jest wszędzie, przez 3 lata ani widu ani słuchu - a pezeel jest blisko ludzi ! Liczy na 1 ! 20:33, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone