Zamknij
REKLAMA

Ponad 328 tys. zł ze środków PFRON

10:04, 12.06.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

Łącznie ponad 328 tys. zł dofinansowania pozyskał Powiat Szczecinecki ze środków PFRON na realizację projektów w obszarach B i D w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Nie byłoby to możliwe gdyby nie starania starosty Krzysztofa Lisa, ale też zaangażowanie pracowników Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz poszczególnych szkół i jednostek, którzy rzetelnie przygotowali niezbędne wnioski. Wysiłek się opłacił, bowiem ponad 165 tys. trafi do szkół dla których Powiat Szczecinecki jest organem prowadzącym. 85 738, 55 zł  w ramach obszaru B, dotyczącego likwidacji barier komunikacyjnych oraz 80 tys. w ramach obszaru D, dotyczącego likwidacji barier transportowych.

Niezbędne remonty, odbędą się w I LO im. Ks. Elżbiety, ZST oraz ZS Nr 2 im. Warcisława IV. Prace dotyczyć będą głównie przebudowy ciągów komunikacyjnych, dostosowania łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych, likwidacji różnic między poziomami, ale też wielu innych przedsięwzięć, które umożliwią osobom niepełnosprawnym swobodne poruszanie się.

Z kolei nowy 9-miejscowy mikrobus, przystosowany do przewozu osób na wózkach trafi do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Dwa takie same pojazdy otrzymają gminy powiatu szczecineckiego, a dokładnie rzecz ujmując szkoła podstawowa im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie oraz do Środowiskowy Domu Samopomocy w Turowie.

Powiat Szczecinecki czeka jeszcze na informację odnośnie do wysokości środków, które pozostaną do jego dyspozycji w ramach obszaru G, dotyczącego rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Składka na PFRONSkładka na PFRON

0 0

A jak się ma pan Dubieniecki (były zięć byłego PLK) i aktualny ojciec dzieci + pierwszy mąż Kaczyńskiej (córki) i skromne 16.000.000 zł wyprowadzone z PFRON?? 06:20, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone