Zamknij
REKLAMA

Starosta Krzysztof Lis nagrodził laureatów konkursu przyrodniczego

11:40, 09.12.2021 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
fot. Piotr Rozmus
REKLAMA

„Ptaki nasi skrzydlaci sprzymierzeńcy” – taką nazwę nosił konkurs skierowany do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu gminy Grzmiąca, których zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat biologii wybranego gatunku ptaka występującego w powiecie szczecineckim. Nagrody laureatom osobiście wręczył starosta Krzysztof Lis. 

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Szczecineckiego. Jury oczywiście miało trudny orzech do zgryzienia, bowiem wszystkie prace reprezentowały wysoki poziom, a młodzi ornitolodzy podeszli do zadania bardzo ambitnie. W jury oprócz starosty zasiadła również m.in. dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Promocji i Rozwoju Katarzyna Oleś.

Cele jakie przyświecały konkursowi to m.in. rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych, w szczególności pasji ornitologicznych, popularyzowanie wiedzy na temat ptaków i ich biologii, kształtowanie umiejętności obserwowania środowiska przyrodniczego i wykorzystywania zdobytych informacji, czy doskonalenie umiejętności posługiwania się technologią informatyczną.

Samorząd powiatowy ufundował nagrody konkursowe, a były nimi odpowiednio: profesjonalna lornetka dla zdobywcy I miejsca, aparat fotograficzny dla uczestnika, który zajął miejsce II i słuchawki bezprzewodowe dla ucznia, który uplasował się na miejscu III. 

To jednak nie wszystko, bowiem z okazji Mikołajek starosta Krzysztof Lis przywiózł ze sobą ponad 400 czekolad, które trafiły do uczniów Zespołu Szkół w Grzmiącej oraz Szkoły Podstawowej w Iwinie.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%