Już od 24 marca mieszkańcy Szczecinka będą mogli aplikować o Kartę Mieszkańca. Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zapowiedział, że wnioski można składać zarówno online, jak i osobiście w dwóch punktach – w ratuszu na parterze oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Bohaterów Warszawy, niedaleko Placu Wolności.
Aby otrzymać Kartę Mieszkańca, trzeba potwierdzić swoje zamieszkanie w Szczecinku i fakt płacenia tu podatków. Dokumentem potwierdzającym jest pierwsza strona zeznania podatkowego PIT z adresem zamieszkania. Dla dzieci do 14. roku życia wystarczy oświadczenie rodzica, a starsze dzieci muszą dostarczyć zaświadczenie o nauce w szczecineckiej szkole.
Karta Mieszkańca „Mój Szczecinek” to nie tylko dokument uprawniający do zniżek, ale również nowoczesny system ułatwiający życie mieszkańcom. Dzięki niej usprawniona zostanie komunikacja urzędu z mieszkańcami oraz niektóre sprawy urzędowe. Posiadacze karty w szybki sposób sprawdzą harmonogram wywozu odpadów, rozkład jazdy autobusów, a także zgłoszą usterki miejskie, takie jak dziura w drodze, niedziałające latarnie czy nielegalne wysypiska śmieci. Wszystko to można zrobić w ciągu kilku minut poprzez aplikację mobilną.
Karta Mieszkańca może pełnić wiele funkcji jednocześnie. Może być Kartą Seniora, kartą biblioteczną, a także być zintegrowana z wypożyczalnią rowerów miejskich i budżetem obywatelskim. Jej funkcjonalność w aplikacji mobilnej będzie stale poszerzana.
Z drugiej strony Karta Mieszkańca to także możliwość zakupu towarów i usług po niższej cenie u Partnerów Programu. Tańsze bilety do kina, na basen czy wyciąg do nart wodnych pozwolą mieszkańcom zaoszczędzić pieniądze. Program „Mój Szczecinek” jest stale rozwijany, a oferty w ramach Karty Mieszkańca mogą ulegać zmianom, mieć charakter czasowych promocji lub obejmować darmowe wejściówki.
Lokalni przedsiębiorcy mają możliwość dołączenia do programu jako Partnerzy Karty Mieszkańca. Dzięki temu mogą zyskać promocję swojej marki, a także wspierać i integrować lokalną społeczność. Informacje o ich ofercie zostaną umieszczone na stronie internetowej programu, Facebooku i w newsletterze Karty Mieszkańca. Partnerzy otrzymają także dostęp do specjalnego panelu online, który umożliwi im samodzielne modyfikowanie ofert oraz korzystanie z materiałów promocyjnych, takich jak naklejki „Jestem Partnerem Karty Mieszkańca Mój Szczecinek”.
Aby dołączyć do programu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie karta.szczecinek.pl. Minimalny oferowany rabat wynosi 5%, ale przedsiębiorcy mają pełną dowolność w zakresie ustalania promocji, ich częstotliwości i czasu trwania. Po akceptacji wniosku należy podpisać porozumienie z Urzędem Miasta.
Karta Mieszkańca „Mój Szczecinek” dostępna będzie w formie plastikowej lub elektronicznej, jako aplikacja mobilna na systemy iOS i Android. Obie wersje karty uprawniają do korzystania z rabatów oferowanych przez Partnerów Programu. Jednak to wersja elektroniczna zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak zakup biletów na wydarzenia miejskie, zgłaszanie usterek w mieście, sprawdzanie rozkładu jazdy autobusów czy harmonogramu wywozu odpadów. Aplikacja działa także w trybie offline, a dane użytkownika będą w pełni bezpieczne. Miasto zachęca do wyboru wersji elektronicznej karty, co pozwoli ograniczyć produkcję plastiku.
Karta Mieszkańca jest przeznaczona dla wszystkich osób rozliczających podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Szczecinku, niezależnie od wysokości dochodów. Mogą z niej korzystać również dzieci mieszkańców Szczecinka, a także uczniowie mieszkający w internatach i bursach na terenie miasta.
Dzięki Karcie Mieszkańca jej posiadacze będą mogli korzystać z rabatów u Partnerów Programu, kupować bilety na wydarzenia miejskie w niższej cenie, sprawdzać informacje o komunikacji i odpadach, a także wypożyczać książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ponadto system Karty Mieszkańca pozwala na gromadzenie punktów i udział w konkursach organizowanych w ciągu roku, takich jak np. konkurs bożonarodzeniowy. Możliwe jest także głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego w sposób szybki i wygodny.
Karta Mieszkańca „Mój Szczecinek” to projekt, który stale będzie się rozwijać. Im więcej mieszkańców i przedsiębiorców do niego dołączy, tym większe będą korzyści dla całej społeczności Szczecinka.
Miasto szuka sprawców nielegalnej wycinki
Ależ ty musisz być sfrustrowany i monotematyczny 🤔Na dodatek wydaje ci się, że jesteś śmieszny.
Trebor
18:01, 2026-01-16
Miasto szuka sprawców nielegalnej wycinki
Wszak ta wieś i miasto są jego i tylko jego🤣
Pytajcie łysego
17:16, 2026-01-16
Miasto chce przejąć tereny AMW
W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się ,że gburmistrz pragnie z całego serducha przyłączyć do miasta kolejne wioski wokół Szczecinka a teraz dodatkowo 150 ha terenów powojskowych.Ma wielki rozmach ten wielki człowiek, z prowincjonalnej mieściny pragnie obszarowo wejść na podium największych obszarowo miast Polski !
bob budowniczy
16:15, 2026-01-16
Miasto chce przejąć tereny AMW
Łysy Juras powinien powtórzyć podróż życia na koszt podatnika do Chin i ściągnąć kolejnych inwestorów na te tereny.Poprzednie odwiedziny państwa środka zaowocowały zalewem chińskich inwestorów w Szczecinku !
pol
15:53, 2026-01-16
7 31
Brawo pan Hardie!
34 3
Czyli, że tak z grubsza dostaniemy zniżki, które tak czy siak jakoś pokryjemy?
Jak to jest - że da się taniej, pomimo dodania kosztów systemu, a bez systemu się nie dało?
31 7
Partnerem programu będzie pewnie Dom Woznego i 12 pierogów ruskich w cenie 9 w promocji 50 zł z kartą oraz możliwość pompowania kół na stacjach ORLEN, oczywiście gratis,z kartą.
Ludziom podatki od nieruchomości obniż bo wywindowane na maxa, opłaty za wodę, a nie kartę wymyśliłeś.
20 0
Dokładnie, miały być obniżone podatki przez JHD a wymyślił płatne autobusy. Ta kasa która miała dofinansować KM a zostanie w kasie miasta bo będą bilety , powinna być uwzględniona w budżecie i o tyle powinny być obniżone podatki. Amen.
13 1
Rodzina na swoim (SAPIK) musi być jakoś utrzymana.
3 0
@HaHa - Ironią jest to że darmowe autobusy znikną, a podatki jeszcze wzrosną i standardowo ludzie zostaną wyr*hani bez mydła, bo "inteligenci" myślą że jak darmowa komunikacja miejska zniknie, to nagle im podatki się zmniejszą 🤣
19 3
A co z ludźmi, którzy nie mieszkają w Szczecinku a od zawsze tu pracują robią zakupy , rozliczają się w tutejszym Urzędzie Skarbowym. Im się nie należy karta?
12 3
Co z osobami uczącymi się w Szczecinku, a mieszkającymi w powiecie, dojeżdżają do szkoły, uczą się w Szczecinku, też powinni mieć to prawo.
6 9
Niech robią zakupy w Koszalinie np, taniej będą mieli ,albo niech w odpowiedzi założą sobie swoje karty np Karta mieszkańca Omulna ,Juchowo czy Parsęcka jak tam kto woli a jak nazwa zadluga to niech sobie założy kartę wieśniaka;)
23 4
Hola hola. A co miasto obchodzi, gdzie kto płaci podatki? Jeszcze mam z pitem latać do ratusza? kogoś nieźle oczadziało. Płacę podatek od nieruchomości, jestem zameldowany, wywóz śmieci czy woda i wystarczy. Reszta to RODO. 🤠
1 8
Srodo nie rodo🤣
13 1
Chyba chcą wiedzieć jakie kto ma dochody
13 1
Łysy osobiście będzie PITy sprawdzał wraz z panem Baturą, a później cyrk na kolkach w mieście Szczecinek. Taki nasz lokalny „dyktator” i „sprawdzacz wszystkiego”.
6 5
Jestem w Poznaniu co weekend i co dostanę kartę mieszkańca nie... mieszkasz na wsi innym mieście nie jesteś mieszkańcem danego miasta. Nie chcesz robić tu zakupów nie rób... wszystko daj bo mnie się należy... po co karta mieszkańca jak będzie wudawana wszystkim.
25 4
A w dupę sobie te kartę wsadźcie .
17 4
skąd mam wziąć pierwszą stronę zeznania i rozliczenia podatku PIT jak rozliczam się przez internet co za deb-l to wymyślił
17 1
- nie doczytałem, albo i przegapiłem .. a co z emerytami, których ZUS rozlicza z PiT ..?
12 2
Zwolnienia grupowe w kraju,firmy się zwijają,energia w cenie złota,podatki lokalne maksymalne, a ten geniusz z Trzesieki kartę mieszkańca spłodził, ręce opadają. Dać geniusza na okładkę Time'a.
7 1
CZY TEGO WSZYSTKIEGO NIE WYMYŚLIŁ TZW.KALESON PODNÓŻEK SZEFA?
1 0
Za *%#)!&
2 3
NIECH ZYJE WIELKA I PIEKNA KARTA W SZCZECINKU, JA JESTEM Z TEGO BARDZO DUMNY I ZADOWOLONY NIESAMOWICIE JAK ZAWSZE. BODAJZE TO JEST 1 KARTA W SZCZECINKU NATURALNIE. JA MAM NADZIEJE, ZE AUTOBUSY W SZCZECINKU BEDA DARMOWE, BO MI BARDZO NA TYM ZALEZY.
7 0
Przecież ta apka to nic innego jak furtka inwigilacyjna dla „prywatnego folwarku”…
6 0
Karte wdychającego smród wydrukujcie
4 0
Panie daglas kiedy zaczniesz pan budować choć z jeden schron p/lot w grajdołku?czy czekamy aż dopiero pyerdolnie w środek tego łez padołu🙂
1 1
Ta karta jest potrzebna do handlu naszymi danymi !
1 0
Witam w dalszym ciągu nie wiem jak ta karta mieszkańca ma usprawnić komunikację miejska w jaki sposób ma obniżyć koszty utrzymania i w jaki sposób będziemy korzystać z niej w autobusach a co z kontrolą przecież to też koszty?????. Chyba nie pojmuje jak to ma przyczynić się do obniżenia kosztów utrzymania Komunikacji i tych pseudo autobusów elektrycznych
1 0
KM powinna być płatna
1 0
No to ja bym chciał mieć tą kartę.
Ale koniecznie ze zdjęciem Daglasa.