Wkrótce dwie szczecineckie placówki oświatowe wzbogacą się o nowe elementy edukacyjne, tym razem w wersji eko. W Szkole Podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej oraz w Szkole Podstawowej nr 6 im Zdobywców Wału Pomorskiego wkrótce mają powstać dwa nowe miejsca edukacyjne. Inwestycję będzie realizowało miasto, które jest organem prowadzącym dla obu placówek.
W Szkole Podstawowej nr 4 ma powstać edukacyjny zakątek o nazwie „Szkolny Ekoogród”. Zakątek ma powstać na obszarze 198 m2, będącym fragmentem boiska szkolnego, na którym znajduje się obecnie parking dla mieszkańców przylegającego do szkoły budynku mieszkalnego. Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada ustawienie skrzyń do nasadzeń owoców i warzyw, tęczowych stolików i ławek, eko kuchni i eko warsztatu, pergoli, wykonanie dwóch rabat z roślinnością zimozieloną i sezonową oraz utwardzenie terenu. Pergole obsadzić pnączami – powojnik kwiecisty, rabaty i powojniki przy pergolach wyściółkować zrębkami drewnianymi.
Zaprojektowano 9 elementów: wiatę edukacyjną, tęczowe stoliki, tęczowe ławki, pergole, eko kuchnię, eko warsztat, skrzynie na warzywa i owoce oraz dwie rabaty z roślinnością zimozieloną i sezonową. Utwardzenie terenu z kostki brukowej betonowej w kolorze szarym, a miejsce pod skrzynie na warzywa i owoce zaplanowano na podsypce żwirowej wysypanej na agrotkaninie o wysokiej gramaturze.
Z kolei przy Szkole Podstawowej nr 6 ma wkrótce powstać „Ścieżka edukacyjna – zielona klasa”. Teren, na którym ma ona powstać, obejmuje obszar o powierzchni 100 m2 i jest wydzielonym, ogrodzonym fragmentem boiska szkolnego, na którym znajduje się obecnie mini ogród dendrologiczny.
Projekt zagospodarowania terenu zakłada montaż nowych urządzeń ścieżki edukacyjnej w postaci gier i tablic oraz nasadzenia kilku krzewów ozdobnych w celu uzupełnienia i urozmaicenia zagospodarowania. Urządzenia będą służyły do celów dydaktycznych. Zaprojektowano 19 elementów ścieżki. Uwzględniając specyfikę miejsca, oprócz tablic i gier edukacyjnych zaprojektowano także ławki i stoły edukacyjne. Stanie tu również wiata edukacyjna.
0 0
No to zróbcie artykuł za jakiś czas i sprawdźcie, czy wszystko z opisu zostało zrobione i jak to wygląda w rzeczywistości. I czy to w ogóle zostaje wykorzystane przez szkoły, bo jak nie to szkoda kasy na pozory.