Zamknij

Masz iPhona? Możesz mieć problem z wypożyczeniem miejskiego roweru

07:15, 19.04.2023 Aktualizacja: 09:07, 19.04.2023
Skomentuj fot. iszczecinek.pl fot. iszczecinek.pl

Wraz z początkiem kwietnia na ulice wróciły miejskie jednoślady. Nieco ponad dwa tygodnie temu Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich rozpoczęła tegoroczny sezon. Podobnie jak w minionych latach, tak i tym razem mieszkańcy chętnie wybierają się na przejażdżki, co widać – zwłaszcza w cieplejsze dni – po pustych stacjach głównie w centrum miasta i często niemal wszystkich wypożyczonych rowerach.

Niestety nieco utrudniony dostęp do jednośladów mają właściciele iPhonów, korzystający z aplikacji podczas wypożyczania rowerów. Użytkownicy telefonów z systemem iOS muszą, póki co wypożyczać rowery w nieco bardziej tradycyjny sposób – poprzez panel znajdujący się na stacjach.

- Pojawił się problem z uaktualnieniem aplikacji na iOS – mówi nam Tomasz Merk, prezes szczecineckiej Komunikacji Miejskiej.

- Zostało to już zgłoszone do firmy Comdrev, która odpowiada za system do wypożyczania i aplikację. Już pracują nad rozwiązaniem tego problemu.

- Można oczywiście na swoje nazwisko wypożyczać rowery ze stacji za pomocą klawiatury, natomiast z aplikacją mamy mały problem. Ale prace nad jego usunięciem już trwają. Z tego co wiemy, może to potrwać jeszcze jakiś czas – dodaje nasz rozmówca. 

  AKTUALIZACJA  

Do naszej redakcji docierają również informacje od użytkowników SWRM, że problem z aplikacją występuje również na urządzeniach z systemem Android. 

[ZT]31630[/ZT]

 

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

gośćgość

8 0

nowsze androidy też nie maja takiej możliwości"ta aplikacja jest niedostępna dla tego urządzenia.... jest przeznaczona na starszą wersję anrdroida: ......szkoda

08:18, 19.04.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GośćGość

3 0

Potwierdzam

09:06, 19.04.2023

BHUBHU

7 0

Cały Comdrev

08:53, 19.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanekJanek

5 0

Jak to COMDREV zawsze coś….
A ile comdrev dostaje pieniędzy za prowadzenie tego systemu ? Ktoś wie ?

10:09, 19.04.2023
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BHUBHU

0 1

A jakie to ma znacznie czy robią to za darmo czy za pieniądze zwłaszcza dla osób trzecich ktoś wie ?

11:40, 19.04.2023

GośćGość

0 0

Takie ma znaczenie ze to pieniądze publiczne

10:09, 20.04.2023

AnonnAnonn

6 0

Te rowery na początku były fajne, ale z roku na roku coraz gorzej - pierw dziury w systemie takie że ktoś mógł sobie jeździć na czyjeś konto(jak się użyło tej ich karty do wypożyczania, to parę razy ktoś jeździł na moje konto) potem problemy z oddawaniem roweru, gdzie się wpięło rower, info zaskoczyło w tym ich terminalu, ale w apce i na stronie nadal było że rower nie oddany, do tego te niby serwisowanie rowerów co roczne, nic nie daje, jak niektóre rowery były w opłakanym stanie tak dalej są, teraz od niedawna problemy właśnie z wypożyczeniem przez aplikację(dodam też że apka lubi sama wylogować gdy ma się ją odpaloną w tle, nie Android nie ubija tej apki, bo nie ma przeładowania, a po prostu gdy się rower wypożycza to wylogowuje) więc jak wspomniałem - coraz gorzej, a tak to jest gdy się zaoszczędzi trochę pieniędzy na daną rzecz, w tym wypadku dostawcę rowerów miejskich, ale no może jeszcze to poprawią, a może by im było łatwiej, niech połączą to z apką Filfri, bo prawda jest taka że apkę SWRM to maja w tyłku od 8 lipca 2019 roku, dość że designowo kiepska, to jeszcze nie działa

12:47, 19.04.2023
Odpowiedzi:4
Odpowiedz

AnonnAnonn

2 0

Ale no można to podsumować że przytulili kasę, chwilę się starali, a potem zaczęli mieć to w 4 literach

12:49, 19.04.2023

PrZyjezdnyPrZyjezdny

2 0

Rowerów nikt nie serwisuje . Kasa przytulona a wczoraj trzy stacje od Trzesieki w kierunku centrum - same s....... rowery. Brak powietrza , brak hamulców a cztery sztuki koła w ósemkę. Może ratusz przyjrzy się komu płaci i za co. Nawet wtedy, gdy są to znajomi.

13:03, 19.04.2023

DżordżDżordż

1 0

Z tego co się orientuję to KM odpowiada za rowery.

16:01, 19.04.2023

AnonnAnonn

0 0

@Dżordż A przypadkiem te auta co zabierają te rowery, nie są właśnie z Comdrevu?

20:28, 20.04.2023

MycekMycek

5 0

R B wydeptał drogę do ratusza to i dostał .. a wyszlo jak zawsze poszlo w
Kosmos

12:59, 19.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

g-a g-a

2 1

Nie mam *%#)!& Nie potrzebuję rowerów wypożyczać bo mam własny. Śmiało możecie je wszystkie zezłomować. Będzie na flaszkę.

17:52, 19.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%