Zamknij
REKLAMA

Pomożesz? Bo możesz… PoDzielnia apeluje o żywność dla seniorów.

12.59, 29.11.2022 . Aktualizacja: 13.11, 29.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Mijający rok był ciężki dla wszystkich, jednak rosnące koszty życia szczególnie dotykają seniorów. Jak wynika z „Raportu o biedzie” opublikowanego przez Stowarzyszenie Wiosna w Polsce w 2021 roku, poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyło 1,6 mln osób, w tym 246 tys. osób starszych. Niestety takich przypadków nie brakuje i w naszym regionie.

Aby choć trochę poprawić ich sytuację i uczynić nadchodzące święta czasem nadziei, wolontariuszki ze szczecineckiej PoDzielni rozpoczynają zbiórkę żywności, która zostanie rozkolportowana wśród potrzebujących seniorów. Co przyda się najbardziej? Przede wszystkim produkty z długim terminem przydatności do spożycia (mąka, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy, płatki) ale też przetwory owocowe i słodycze.

- Ucieszy nas też każdy inny produkt – zapewnia pani Justyna Dolat.

Myślę, że bardzo miłym dodatkiem byłaby kartka z życzeniami, drobiazg, który z pewnością sprawi seniorom mnóstwo radości. Zebrana żywność zostanie sprawiedliwie rozdzielona do paczek. Im więcej produktów zbierzemy, tym więcej rozdamy, a tym samym pomożemy większej liczbie seniorów. Dzięki waszym darom ludzie starsi otrzymają nie tylko smaczny posiłek, ale zaoszczędzą, dzięki czemu będą mogli opłacić niemałe koszty energii elektrycznej czy ogrzewania.

Żywność oraz wszystkie inne artykuły można przynosić do PoDzielni (ul. Rzemieślnicza 2f), sklepu Gamma (Turowo 80) lub w razie trudności logistycznych poprosić wolontariuszki o przybycie pod wskazany adres (poprzez stronę na fb). Akcja trwa do 20 grudnia.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%