Zamknij
REKLAMA

Tu bezdomni będą mogli się ogrzać. Miasto zafunduje im ogrzewalnię

20.30, 23.09.2022 mg Aktualizacja: 20.34, 23.09.2022
Skomentuj Miasto planuje zabezpieczyć w budżecie dodatkowe 135 tys. złotych na ten cel. Jeśli radni będą „na tak”, wówczas inwestycja powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.
REKLAMA

Zima to zdecydowanie niełatwy czas dla osób, które nie posiadają stałego adresu zamieszkania i dachu nad głową. O ile w trakcie cieplejszych miesięcy warunki atmosferyczne panujące na dworze nie stanowią zbytniej przeszkody, tak późną jesienią i zimą niskie temperatury, śnieg i mroźny wiatr zdecydowanie utrudniają przetrwanie. Osoby bezdomne przebywające na terenie Szczecinka mogą otrzymać pomoc w noclegowni lub ogrzać się w specjalnym do tego celu przeznaczonym pomieszczeniu.

Pomysł stworzenia ogrzewalni dla osób bezdomnych nie jest nowy. Już kilka lat temu szczecinecki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił pomieszczenie, gdzie osoby w potrzebie mogły schronić się przez mrozem. Teraz do swojej dyspozycji będą oni mieli rozbudowane, wyremontowane pomieszczenie, gdzie będą mogli się ogrzać a także skorzystać z łazienki.

Jeśli radni na najbliższej sesji wyrażą zgodę, wówczas do miejskiego budżetu zostanie wprowadzona nowa pozycja pod nazwą „Przebudowa wraz z rozbudową lokalu użytkowego na potrzeby ogrzewalni przy ul. Wodociągowej w Szczecinku”.

- Jeśli na najbliższej sesji radni przychylnie podejdą do zmian w budżecie i wprowadza to zadanie inwestycyjne, to prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia uruchomimy procedurę przetargową na ogrzewalnię – mówi nam wiceburmistrz Dorota Rusin-Hardenbricker.

- To będą pomieszczenia dla osób bezdomnych. Ogrzewalnia nie będzie funkcjonowała na takich samych zasadach, jak noclegownia, czyli tam nie będzie łóżek. To będzie pomieszczenie, gdzie osoby będą mogły skorzystać z węzła sanitarnego, usiąść i ogrzać się.

Ogrzewalnia będzie administrowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Miasto planuje zabezpieczyć w budżecie dodatkowe 135 tys. złotych na ten cel. Jeśli radni będą „na tak”, wówczas inwestycja powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

Tylko PiS!!! Tylko PiS!!!

9 0

Może tak z RDLP w Szczecinku znajdzie się dla bezdomnych jakieś mieszkanie w Bornym Sulinowie np. 151 m tak jak dla zastępcy dyrektora Tomasza S. radnego rady powiatu szczecineckiego, który mimo zakazu Dyrekcji Generalnej LP w Warszawie kupił mieszkanie za 5 % wartości. Jak to było: im się należy??? Czy jakoś inaczej: wystarczy nie kraść??? Wstąp do PiS a prawo będzie ciebie nie dotyczyć. Mieszkanie + dla swoich za 5 % też możesz dostać!!! 10:07, 24.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ktosiekktosiek

2 2

Pomysł dobry, powinno powstać też takie pomieszczenie w ratuszu żeby naświetlić bardziej problem osób bezdomnych. pzdr 17:25, 24.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GOŚĆ 1GOŚĆ 1

5 3

Pytanie za 100 pkt. Ile do tego dołożą się bezdomni? Czy oni urodzili się na ulicy? Czy oni nigdy nie mieli rodzin i domów? Czy uczciwi, pracując obywatele mają obowiązek utrzymywać pasożytów i alkoholików? Jeśli tak, to proszę o zwolnienie mnie z płacenia podatków. 17:49, 24.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JJJJ

2 7

ale masz nasr.ne we łbie 20:05, 24.09.2022


GoscGosc

4 1

Masz rację, większość przepiła życie, nikt im na siłę wody nie wlewał. Przy dzisiejszym bezrobociu mogliby spokojnie pracować i mieszkać, ale po co jak wszystko dostaną, a na alko nazbierają pod sklepem. Uczciwy człowiek pracuje i jak trzeba oszczędnie i skromnie żyje, a oni szeroko idą, od krawężnika do krawężnika z samego rana. 20:13, 24.09.2022


OlaOla

4 1

Zwykli mieszkańcy też przyjdą się ogrzać jak nie kupią opału , którego nie ma a opony się skończą. 21:12, 24.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%