Zamknij
REKLAMA

Blisko 6 tysięcy seniorów korzysta z miejskich zniżek

13:30, 30.05.2022 | mg
Skomentuj
REKLAMA

Program „Aktywni 60 plus” funkcjonuje w Szczecinku od 10 lat. Został on zainicjowany w 2012 roku i jak jego nazwa wskazuje, dedykowany jest tym nieco starszym mieszkańcom naszego miasta. Jego głównym celem jest zachęcenie osób starszych do bardziej czynnego udziału w życiu społecznym oraz aktywniejszego spędzania czasu. W jego ramach seniorzy mogą korzystać ze zniżek przysługujących im na różnego rodzaju atrakcje i usługi dostępne w naszym mieście. Sądząc po liczbie zainteresowanych, chcących uczestniczyć w programie, po dziesięciu latach można zauważyć, że był to dość trafiony pomysł.

Największą popularnością karty seniora cieszyły się w pierwszych miesiącach od ich wprowadzenia. W pierwszym tygodniu po uruchomieniu programu „Aktywni 60 plus” do szczecineckiego Urzędu Miasta po ich odbiór zgłosiło się ponad 300 osób – byli to nie tylko mieszkańcy, którzy mieli 60 lat, ale również ci starsi, także uprawnieni do zniżek.

Do dziś, blisko 10 lat po zainaugurowaniu akcji „Aktywni 60 plus” w szczecineckim ratuszu wydano łącznie 5 tysięcy 880 kart aktywnego seniora. Tyle też osób, które ukończyły 60 rok życia, może korzystać ze zniżek w kilkudziesięciu punktach na terenie naszego miasta.

Urząd Miasta prawdziwe oblężenie przeżywał w 2013 roku. Wówczas wydano łącznie ponad 3 tys. kart. Powodem był fakt, że w tamtym czasie do udziału w programie zaczęli przystępować ci mieszkańcy, którzy byli w wieku powyżej 60 lat. W kolejnych latach po swoje karty zgłaszały się już głównie osoby, które w danym roku obchodziły swoje 60-te urodziny i nabywały prawo do uczestnictwa w programie.

Przypomnijmy, że aby móc skorzystać ze wspomnianych zniżek, należy odwiedzić Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Tu w kilka minut możemy wypełnić odpowiedni formularz i złożyć wniosek. Aby otrzymać miejską kartę seniora należy jedynie podać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, numer dowodu osobistego oraz adres meldunkowy (do udziału w programie uprawnione są tylko osoby zameldowane w naszym mieście).

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

EmerytEmeryt

3 0

Ciekaw jestem co to za pajac chwali się tym , że w Szczecinku emeryci korzystają z Karty Seniora ???
Fakt - Emeryci korzystali z tych kart ale do roku 2021. Natomiast w roku 2022 poznikały te niby przywileje dla Emerytów i wszystkie Karty Seniora to sobie można jedynie na słomiance powiesić .
Wychodzi na to , że urząd miasta nie dogadał się z firmami i podmiotami w sprawie zniżek dla
Emerytów i przestało to funkcjonować. A szkoda bo wielu Emerytom przez to zostawało trochę
grosza w kieszeni w tych trudnych czasach. Urząd Miasta się nie popisał !!! Szkoda. Tylko po co
piszą takie bzdury ??? 20:53, 30.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻyczliwyŻyczliwy

0 0

A to jest obowiązek meldunkowy??Od kiedy??? 08:28, 31.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%