Zamknij
REKLAMA

Co kryje Archiwum? Jubileuszowa wystawa „pod chmurką”.

07.30, 24.11.2022 . Aktualizacja: 07.33, 24.11.2022
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Od kilku dni ogrodzenie miejscowego oddziału Archiwum Państwowego, przy ulicy Parkowej, zdobi piętnaście tablic ukazujących dzieje Szczecinka. To niezwykła wystawa przygotowana z okazji siedemdziesięciolecia placówki oraz próba „wyjścia” do ludzi ze zgromadzonymi zasobami własnymi.

Prezentacja została opracowana na podstawie materiałów cieszących się największą popularnością wśród użytkowników, a także wedle kryterium różnorodności i zawartości informacyjnej. Na planszach znajdziemy dokumenty i fotografie z końca XIX wieku, lat 30-tych oraz z przełomu lat 50 i 60 XX wieku. Szczególnie warte uwagi, są materiały pobrane z akt miasta – dokumentacja techniczna i szkice budowlane dawnych kamienic i ulic oraz fragment sprawozdania z działalności Gimnazjum Księżnej Jadwigi z 1810 roku.

[FOTORELACJA]6907[/FOTORELACJA]

Poza tym sporo miejsca poświęcono spuściźnie Kazimierza Margola – wieloletniego dyrektora Szkół Zawodowych w Szczecinku, wielkiego społecznika i pasjonata sportu, osobie Tomasza Russanowskiego – uczestnika Powstania Warszawskiego oraz Wilfrieda Brandenburga, który udokumentował na zdjęciach działalność Fabryki Maszyn Rolniczych Braci Brandenburg.

Przechodząc ulicą Parkową, z pewnością warto poświęcić kilka minut i dowiedzieć się „Co kryje archiwum?” Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca czerwca 2023 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Tutejszy z CzeresiekTutejszy z Czeresiek

0 0

Super pomysł!!! :) :) :) 12:32, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%