Zamknij
REKLAMA

Młodzież poznawała szczecineckie legendy

10.44, 16.11.2022 mg Aktualizacja: 10.45, 16.11.2022
Skomentuj Renata Waśkiel
REKLAMA

Lokalna historia i wydarzenia sprzed wieków, które rozgrywały się na naszych ziemiach z pewnością fascynują wszystkich miłośników historii. Z zainteresowaniem poznają ja także przyjezdni goście, którzy każdego roku odwiedzają Szczecinek. Jednak coraz częściej dawnymi dziejami ziemi szczecineckiej interesują się również nasi najmłodsi mieszkańcy.

To właśnie z myślą o tych wszystkich osobach nasze Muzeum Regionalne regularnie organizuje różnego rodzaju spotkania i wykłady, które pozwalają przybliżyć to, co działo się w znanych nam miejscach kilkaset lat temu.

Od kilku lat w Szczecinku z powodzeniem realizowany jest projekt edukacyjny przebiegający pod nazwą „Szczecinek jakiego nie znamy”. Skierowany jest on przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, którzy dzięki nieco innej formie wykładów i spotkań mogą zapoznać się z naszą lokalną i regionalną historią.

Właśnie ruszył kolejny cykl spotkań. Wykład inaugurujący nową edycję programu „Szczecinek jakiego nie znamy” odbył się w Sali konferencyjnej szczecineckiego zamku. Poprowadził go Mateusz Zacharewicz z Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Tym razem młodzi słuchacze mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej "O urwisach miłościwej księżnej Jadwigi", a także o zatopionych dzwonach, które ponoć w wigilijną noc można usłyszeć nad jeziorem Trzesiecko i "Pedel z zegarowej wieży". To właśnie te trzy lokalne legendy wybrał prowadzący, aby w trakcie swojej prelekcji zderzyć je z historyczną rzeczywistością. Poznawanie legend i dociekanie ich etymologii zgrabnie zostało przeplecione ze sporą dawką prawdziwej historii dotyczącej Szczecinka.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%