Zamknij
REKLAMA

Powstanie centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży

06.55, 07.11.2022 . Aktualizacja: 07.21, 07.11.2022
Skomentuj Planowo centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży ma ruszyć wraz z początkiem lutego przyszłego roku.
REKLAMA

Jakiś czas temu samorządowcy z terenu gminy i powiatu postanowili zadbać o świadczenie odpowiedniej opieki w zakresie zdrowia psychicznego, która obejmowałaby najmłodszych mieszkańców. Teraz te plany nabierają coraz bardziej realnego kształtu. Za kilka miesięcy swoje funkcjonowanie ma rozpocząć centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Wcześniej jednak trzeba znaleźć fundację, która podejmie się zadania prowadzenia placówki oraz organizacji spotkań również w terenie.

- Spotkaliśmy się na poziomie samorządów i ustalenia są bardzo proste. Ta psychiatria dziecięca w naszym regionie jest w dużej potrzebie – mówi wójt gminy Ryszard Jasionas.

- Jest znacznie większe zapotrzebowanie na tego typu usługi, niż to, które obecnie świadczymy. Ilość usług, która jest w tej chwili oferowana, jest niewystarczająca i należy to rozszerzyć. Dzisiaj podjęliśmy decyzję, że rozpiszemy konkurs na potrzeby fundacji, która ma zainstalować się w Szczecinku i ma realizować zadanie z zakresu profilaktyki zajęć dla dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi.

- Mamy w swojej dyspozycji na starcie konkursy dla organizacji pozarządowych i konkursy z tytułu prowadzenia zajęć z tzw. środków pochodzących z opłat alkoholowych. Tutaj zadysponujemy środki. Fundacja też wystąpi do Narodowego Funduszu Zdrowia o wsparcie wynikające z obowiązków. Jedynym problemem jest zainicjowanie funkcjonowania, a później możemy liczyć na wsparcie finansowe z NFZ - dodaje nasz rozmówca. 

Ośrodek terapeutyczny będzie działał od godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Dodatkowo będą świadczone usługi na punktach terapeutycznych w poszczególnych gminach, jeśli będzie takie zapotrzebowanie.

Planowo centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży ma ruszyć wraz z początkiem lutego przyszłego roku. Swoje zadania statutowe będzie realizowało na terenie całego powiatu szczecineckiego.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

BelferBelfer

3 3

Jeszcze ze trzy lockdowny, a będziecie mieć pełne obłożenie i plany na rozbudowę. 08:41, 07.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fundacja Fundacja

3 2

Już pokładane kto i jak? Ciekawy biznes bo to przecież nie pro bono, i ci donatorzy ? 09:33, 07.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mójnickmójnick

4 1

bardziej taka pomoc przydałaby się politykom, jak człowiek słucha jakie głupoty gadają 10:42, 07.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

g-a g-a

1 0

Selekcja naturalna. 14:44, 08.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%