15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W kilku miastach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbędą się zbiorowe pogrzeby. Pochowane zostaną prochy dzieci zmarłych w wyniku poronienia bądź martwego urodzenia, pozostawione w szpitalach.
W przypadku, gdy z różnych powodów rodzice zrzekają się prawa do pochówku (najczęściej to problemy proceduralne, szok, brak świadomości swoich praw, trudności finansowe), obowiązek ten spada na gminę, gdzie znajduje się szpital z oddziałem ginekologiczno-położniczym. Na mocy uchwał poszczególnych rad miasta, pochówki te odbywają się dwa razy do roku.
W Szczecinku piętnasty pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w 15 października. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 12.00 w kościele pw. NNMP. Następnie o godz. 13.00 uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym. Pochówek ma charakter ekumeniczny.
W grobowcu na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku pochowano już prochy 278 dzieci. Rocznie w Szpitalu w Szczecinku dochodzi do około 150 poronień.
15 października obchodzony jest Światowy Dzień Dziecka Utraconego.
W parafii mariackiej w Szczecinku o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka. Po Eucharystii konferencja "Co dalej z moim utraconym dzieckiem?”, którą wygłosi ks. dr Jacek Lewiński, proboszcz tej parafii.
Gość 17:25, 05.10.2022
I czyja to wina
Gość06:17, 06.10.2022
Teraz pisiory rejestrują każdą ciąże i będą wyjaśniać poronienia. Tyle że jak dziecko urodzi się chore to tam już pozostaną tylko rodzice bez pisiorów.
Refleksje10:07, 06.10.2022
Poronienie... zdarzenie naturalne, choć dla wielu Kobiet smutne, dramatyczne...
Czasami przynoszące ulgę..
Najbardziej dramatyczne w sprawie jest co innego, to brutalne wtrącanie się bandy rządzących w osobiste życie Kobiety, Rodziny.....
Gość 14:03, 09.10.2022
Co ma poronienie do Pisu. Wy już macie jakąś fobie. Tera jak ktoś poroni to wina pisu
Nie stylu życia, zanieczyszczenia środowiska. Stresującej pracy watisckieko trybu życia.
Sezon rejsów po Trzesiecku rozpoczęty.
Panoramę miasta można zobaczyć lecąc balonem motolotnią samolotem ale tym stateczkiem co można zobaczyć wieżę kościoła i nic więcej.
Wz
21:52, 2025-06-30
Zderzenie dwóch aut w Wierzchowie.
Spadaj hieno! Kobieta z obrażeniami w szpitalu a Ty prosisz o kontakt. Żałosny typ!
CK
18:10, 2025-06-30
ROG Szczecinek: ruszamy na granicę
Będą bronić granic przed tymi co kupili wizy? Lepiej by było robić to na granicy z Białorusią i Rosja.
Nie przesiedleniec
17:39, 2025-06-30
Stłuczka BMW i Opla w Barwicach.
Wszystkich dziadków na badania i sprawdzenie refleksu,a ten dziadek od opla to ledwo łazi,ale jeszcze wyprzedza,bo on jeździ dobrze najlepiej nie.a potem problemy prawda
Swojak
15:25, 2025-06-30