Zamknij
REKLAMA

Kierowco zwolnij! Uwaga dzieci! Wspólne działania policji i uczniów

10.37, 14.09.2022 źródło: Policja Szczecinek Aktualizacja: 10.43, 14.09.2022
Skomentuj fot. Policja Szczecinek
REKLAMA

Szczecineccy policjanci ruchu drogowego wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jeleniu prowadzili dziś działania pn.: Kierowco zwolnij! Uwaga dzieci! Założenia i wspólne cele akcji idealnie wpisały się w kanony trwającej od kilku dni ogólnopolskiej akcji Bezpieczna droga do szkoły.

[FOTORELACJA]6802[/FOTORELACJA]

Policjanci ze szczecineckiej drogówki wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej  w Jeleniu już od samego rana mocno zaakcentowali swoją obecność na DK nr 20 w pobliżu swojej szkoły. Wspólne działania miały zwrócić uwagę wszystkich kierujących na pobliską szkołę i uczniów którzy do niej uczęszczają. To właśnie głos społeczność szkolnej, że kierowcy nie zwalniają w pobliżu ich szkoły i jeżdżą zdecydowanie za szybko był argumentem, który przekonał mundurowych do innowacyjnych działań. Policjanci wspólnie z uczniami przygotowali akcję pn.: "Kierowco zwolnij! Uwaga dzieci!".

- Uczniowie nie tylko mieli okazję poznać policyjne pojazdy ale przede wszystkim przyglądać się z bliska pracy szczecineckich funkcjonariuszy. Po mimo znaków drogowych ostrzegajacych i krzyczących "uwaga dzieci"  policjanci zatrzymali do kontroli tych kierowców, którzy ignorując znaki przekroczyli dozwoloną prędkość. Dla wielu dorosłych mandat podczas dzisiejszych kontroli byłby najłaskawszą formą kary, Uczniowie uczestniczący w działaniach nie szczędzili słów krytyki i apelowali o przestrzeganie przepisów. Dla "niesfornych" kierowców uczniowie podstawówki w Jeleniu przygotowali gorzką karę w postaci kwaśnej cytryny.

-informuje st. asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej policji. 

Dzisiejsze spotkanie pokazało również, że wielu kierowców zdecydowanie stosuje się do przepisów, zdejmują nogę z gazu i przewidują sytuację, w których mogą uczestniczyć dzieci. Dla tego grona zatrzymanych przez policjantów do kontroli kierowców czekały słodkie upominki, słowa podziękowania i dziecięce uśmiechy.

Już dziś wiemy, że akcja na stałe wpisze się w harmonogram szkolnych przedsięwzięć profilaktycznych, co ucieszyło nie tylko uczniów, ale i mundurowych.

(źródło: Policja Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%