Zamknij
REKLAMA

Z poślizgiem, ale już prawie na finiszu. Budowa ulicy Poprzecznej dobiega końca

09:12, 13.05.2022 | .
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Przedłuża się budowa ulicy Poprzecznej w Szczecinku. Prace miały zakończyć się na początku maja, ale budowa wciąż trwa. Wykonawca poprosił miasto o wydłużenie termonu zakończenia prac.

Choć prace są już w większości wykonane, to nie ma co kryć, że zajęły zdecydowanie więcej czasu niż pierwotnie przewidywano. Zgodnie z harmonogramem miały potrwać do początku maja. W ich trakcie pojawiły się jednak nieprzewidziane wcześniej przeszkody, które miały wpływ na opóźnienia.

Wykonawca wystąpił do miasta z prośbą o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji. Podpisano stosowny aneks do umowy, który wydłużył termin zakończenia prac do połowy czerwca. Opóźnienia spowodowane są między innymi przez utrudnienia w dostępie do materiałów i zmiany w projekcie – wykonany będzie dodatkowy zjazd w kierunku pola.

Firma Pol-Dróg rozmawia również z miastem na temat dodatkowych pieniędzy na realizację inwestycji. Spowodowane jest to przez stale rosnące ceny surowców, kosztami pracy i inflacją.

Większość prac przy budowie ul. Poprzecznej została już wykonana. Pozostało ułożenie warstwy ścieralnej, dokończenie chodników i wykonanie m.in. oznakowania. Potrzebna tez będzie zgoda na użytkowanie nowej drogi.

Inwestycja wyceniona została na trochę ponad 1,4 miliona złotych, z czego ponad milion będzie pochodził z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ulica poprzeczna to łącznik ulicy Bugno z drogą krajową nr 11. To również alternatywny dojazd do tej części miasta – do tej pory na ulice Bugno można było dojechać jedynie przez wiadukt lub drogę techniczną przy szczecineckiej obwodnicy. Nowa droga zdecydowanie poprawi komunikację dla firm działających na Bugnie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

aniaania

2 2

jaka piękna, taka nie za szeroka :) z pięknie wysokimi krawężnikami
ciekawe kiedy zaczniemy ją łatać 12:28, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

3 0

Jeszcze trochę i będą musieli poprawić ulicę towarowa
Na której zrobili skład materiałów sypkich i zdarli
Nawierzchnie asfaltu i stworzyli wyrwy. 14:35, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%