Zamknij
REKLAMA

Oni już świecą przykładem. Policjanci przeprowadzili akcję

20:24, 03.12.2021 | asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku
Skomentuj fot. Policja Szczecinek
REKLAMA

Poranne mgły, opady deszczu, śniegu, szybko zapadający zmrok coraz częściej towarzyszą kierowcom. Te czynniki powodują, że zbyt późno mogą oni zauważyć pieszych i rowerzystów poruszających się drogą. Dlatego szczecineccy policjanci ruchu drogowego podczas działań „Świeć przykładem” tłumaczą jak ważne dla bezpieczeństwa jest ich noszenie.

Podczas trwającej akcji "Świeć przykładem" policjanci przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, że używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.

Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Samochodowe światła mijania oświetlają drogę niesymetrycznie (więcej światła kierowanego jest na prawą stronę drogi), zaleca się zatem pieszym idącym lewą stroną drogi (w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdów) noszenie odblasków na prawej ręce lub nodze (od strony ruchu pojazdów).

[FOTORELACJA]6397[/FOTORELACJA]

Pamiętajmy, że elementy odblaskowe sprawiają, że kierowca samochodu widzi nas nawet ze 150 m. Niezależnie od pory roku powinniśmy je nosić po zmroku, nie tylko poza terenem zabudowanym. Również w miastach i mniejszych miejscowościach, a zwłaszcza tam gdzie nie ma chodników, a pobocza są nieoświetlone.

Dzięki wsparciu rzeczowemu Szczecineckiej Fundacji na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych policjanci na ulicach Szczecinka mogli obdarowywać mieszkańców bawełnianymi torbami wyposażonymi w element odblaskowy.

(asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

bezpiecznikbezpiecznik

6 9

załóżcie sobie maski, kamizelki kuloodporne i kaski górnicze ze światełkiem na górze ...a i tak umrzecie to kwestia czasu 23:34, 03.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TT

6 1

Ty niebawem...ave 23:39, 03.12.2021


SzkodaSzkoda

1 1

Jeden był za pisem a drugi za po i wyszło po polowaniu 😆 11:47, 04.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytaniePytanie

1 0

To ta policjantka z grupy spid? 20:16, 04.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SZPAGACIK +++ SARCOFSZPAGACIK +++ SARCOF

1 0

TE KIERUNKI I TA OSTROZNOSC DOKLADA DLA NAS WIECEJ BEZPIECZENSTWA I DOKLADNOSCI NIZ SAMA DZIALALNOSC PRZESTRZENNA NA WIELU FUTURYSTYCZNYCH DYSTANSACH, WIEC PROSZE NOSIC ORGINALNE I ROZPOZNAWALNE SWIATLA ODBLASKOWE. 21:37, 04.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%