Zamknij
REKLAMA

Mamy nowych strażaków w szeregach ochotniczych straży pożarnych

08:48, 21.07.2021 | r.
Skomentuj fot. archiwum KP PSP Szczecinek
REKLAMA

W niedzielę 18 lipca, po kilku tygodniach intensywnej nauki, 24 słuchaczy szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP spotkało się w Komendzie Powiatowej PSP w Szczecinku, aby przystąpić do egzaminu końcowego, podczas którego byli zobowiązani zaprezentować w praktyce wiedzę i umiejętności nabyte podczas zajęć. Jego pozytywne ukończenie, daje możliwość czynnego uczestnictwa w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Jest to jednocześnie pierwszy krok na strażackiej ścieżce, będąc podstawą dalszego rozwoju.

-Tematyka szkolenia podstawowego obejmowała między innymi pracę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, działań prowadzonych podczas pożarów i powodzi, obsługi specjalistycznych urządzeń ratowniczych, sprawianie drabin, prowadzenia korespondencji radiowej, obsługi narzędzi hydraulicznych, ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów w czasie wypadków drogowych, kierowania ruchem drogowym podczas zdarzeń i ogólnych zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy –wyjaśnia kpt. Mirosław Śledź z KP PSP Szczecinek.

Komisja egzaminacyjna pozytywnie oceniła wszystkich kursantów, co stało się podstawą do wystawienia stosownych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia. To z kolei upoważnia ich do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych.

Wszystkim uczestnikom szkolenia gratulujemy i życzymy jak najmniej wyjazdów do akcji, a gdy już będą miały miejsce – szczęśliwych powrotów.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%