Zamknij
REKLAMA

Święcenie pokarmów w czasie pandemii. Można zrobić to w domu

11:27, 03.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jeśli w Wielką Sobotę nie ma możliwości pobłogosławienia pokarmów na stół wielkanocny w kościele, można to uczynić w domu - zapewnił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak.

W informacji prasowej przekazanej PAP przez biuro prasowe KEP, rzecznik episkopatu wyjaśnił, że w obecnych warunkach epidemicznych - podobnie jak miało to miejsce przed rokiem - błogosławieństwo pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny może odbyć się w domu.

Wskazał, że może to uczynić ojciec lub głowa rodziny, a także ktoś z członków rodziny, odmawiając specjalną modlitwę błogosławieństwa pokarmów. "Błogosławieństwo pokarmów powinno się odbyć przed porannym wspólnym posiłkiem w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego" - tłumaczył.

Ks. Gęsiak prosił, by podczas błogosławieństwa pokarmów w formie domowej liturgii zadbać o to, aby odbyło się ono w odpowiedniej formie. "Przykryjmy stół białym obrusem i zapalmy wielkanocną świecę np. Caritas" - wyjaśnił.

Do błogosławieństwa pokarmów można zastosować modlitwy podane na stronach internetowych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

autor: Bartłomiej Pawlak

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

moromoro

0 0

Nie widzę życzeń świątecznych dla czytelników ISZCZECINEK . 22:45, 03.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JędrekJędrek

0 0

Nasz Pan- Odkupiciel Jezus w grobie leży całą sobotę: zmartwychwstanie dopiero nazajutrz- w niedzielę- pierwszy dzień tygodnia. Cały świat chrześcijański smuci się więc w sobotę, by dopiero w niedzielę cieszyć się zmartwychwstaniem. A katolicy?- oni świętują Chrystusową śmierć od sobotniego poranka! Po co czekać zmartwychwstania; po co czekać do poniedziałku? Pokropmy żarełko sukienkowym kropidłem; jedzmy, pijmy, świętujmy nie sercem, lecz żołądkiem... To straszne! 14:46, 04.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%