Zamknij
REKLAMA

Bon turystyczny po zmianach. Na co teraz można go wykorzystać?

07:49, 24.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Po zmianach, bon turystyczny będzie można wykorzystywać na wycieczki szkolne czy półkolonie - powiedział PAP prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta. Dodał, że będzie można płacić także za wycieczki jednodniowe, bez noclegu.

W czwartek Sejm znowelizował tzw. ustawę o COVID-19, zawierającą zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym, które umożliwią płacenie bonem także za wycieczki jednodniowe, bez noclegu, pod warunkiem skorzystania z minimum dwóch usług.

Jak zauważył szef POT, daje to turystom dużo szersze możliwości. "Bon będzie można wykorzystywać na wycieczki szkolne czy półkolonie" - powiedział.

Szlachta wskazał, że dotychczas pieniądze z programu trafiały głównie do właścicieli obiektów noclegowych.

"Zmiana w prawie powoduje, że wsparcie trafi do branży w szerokim tego słowa znaczeniu - do przewoźników, przewodników czy atrakcji turystycznych" - wyjaśnił.

Polski Bon Turystyczny to elektroniczny dokument, którym można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Realizowany jest od 1 sierpnia 2020 roku. Bon jest ważny do końca marca 2022 r. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1000 zł.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy powiedział w czwartek w Sejmie, że resort pracuje nad wydłużeniem działania bonu turystycznego. Zgodnie z ustawą z zeszłego roku, bony mogą być użyte do końca marca 2022 roku.

Na mocy rozporządzenia rządu ws. ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, do 31 stycznia 2021 r. hotele, stoki narciarskie, baseny, siłownie i dyskoteki są nieczynne, w restauracjach jedzenie tylko "na wynos".

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AQQAQQ

1 3

https://www.youtube.com/watch?v=ZemM8GF1RT4 10:38, 24.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

okkokk

0 0

dobre :) 22:58, 24.01.2021


REKLAMA
0%