To prawdziwe święto! Nie tylko dla studentki oraz uczelni, ale i dla miasta. Mury Filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku 18 września 2020r. opuści pierwszy inżynier – Pani Kinga Pakmur. Kronospan jako współtwórca wydziału jest dumny z pierwszej wychowanki.
- Dzięki warunkom do nauki, które zostały stworzone przez Politechnikę i Kronospan wykształciłam się i zostałam inżynierem – mówi Pani Kinga.
Kiedy Kronospan rozpoczynał projekt pierwszych studiów dziennych w Szczecinku, wszyscy byli pełni obaw, czy uda się zdobyć zainteresowanie i zaufanie młodych ludzi, którzy będą rozwijać szkolnictwo wyższe na terenie naszego miasta. Dzięki determinacji i zaangażowaniu pracowników Politechniki oraz Kronospan widać, że cel został osiągnięty.
- Pani Kinga jest pierwszą studentką kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym, która uzyskała tytuł inżyniera. Cieszy nas, że projekt, w który jesteśmy zaangażowani od początku, owocuje pierwszymi sukcesami młodych ludzi – mówi Jakub Piniarski, kierownik Działu Personalnego Kronospan. - A dzięki tej obronie wspólnie udowadniamy, że studia inżynierskie to nie tylko męski świat. Filia w Szczecinku ma silną grupę Pań, które bez problemu odnajdują się wśród zagadnień automatyki i z powodzeniem realizują program studiów technicznych - dodaje.
Absolwentka jest jedną z 19 studentów, którzy zostali objęci programem stypendialnym Kronospan. Już od II roku przyszli automatycy mogą liczyć na finansowe wsparcie, które z jednej strony jest motywacją do nauki, z drugiej zaś pomocą w codziennym życiu. Studia pod patronatem Kronospan dają również gwarancję zatrudnienia bezpośrednio po ich ukończeniu. Aktualnie grupa od kilku miesięcy szkoli się w szczecineckim zakładzie przygotowując się do pracy w pełnym wymiarze jako specjaliści ds. automatyki, mechaniki, elektryki.
Filia PK w Szczecinku to dydaktyka, ale również rozwój pracy naukowej. Lokalizacja w Centrum Badawczo Rozwojowym nie jest przypadkowa. Od tego roku Politechnika Koszalińska uruchomiła nowoczesne Centrum Pomiarów Fizycznych i Mechanicznych Właściwości Drewna i Materiałów Drewnopochodnych. Oba podmioty razem tworzą centrum badawcze, które już dziś możemy nazwać ośrodkiem naukowym, który już dzisiaj ma znaczący wkład w rozwój przemysłu drzewnego i wpłynie na rozwój szczecineckiego klastra meblowego.
- Pani Kinga, dzięki studiom na kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym mogła skorzystać ze stypendium fundowanego przez naszego partnera. Ale co najważniejsze, bezpośrednio po ukończeniu studiów, może podjąć pracę w miejscu i na stanowisku, które sobie wymarzyła – jako automatyk w dziale utrzymania ruchu Kronospan – dodaje Dyrektor Filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku dr inż. Sławomir Nagnajewicz.
Rekrutacja na studia jeszcze trwa. Filia czeka na kolejnych maturzystów, którzy po obronie, już jako inżynierowie, będą mogli podjąć pracę w Kronospan.
-Zainteresowanych zapraszamy – ten kto wybierze mądrze dzisiaj, za cztery lata ze spokojem rozpocznie swoją drogę zawodową nie martwiąc się o stabilne i dobrze płatne miejsce pracy.
Mgr10:22, 19.09.2020
Brawo!! Piękny inżynier ?
Studia drwali11:50, 19.09.2020
Szczecinecka gmina jak Krzemowa Dolina ha ha
Sczecineckie MIT ha ha
Drżyjcie Harvardy i Oxfordy ha ha
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
10 3
A ty po jakiej znakomitej uczelni? Bo frustracją i zazdrością od ciebie wali na kilometr.
9 2
Jak ktoś chce zostać inżynierem to jest dobra opcja. Dla mieszkańca szczecinka praktycznie studia za darmo, a dyplom jest z politechniki.
6 6
papier wszystko przyjmie...teoretycznie inżynier....ale ze studiowaniem na renomowanej uczelni nie ma to pokrycia...
to tak jak z winem: jest wino marki wino i chateau....w sklepie niby oba można kupić, ale inna półka, cena i nabywca