Zamknij
REKLAMA

To już ostatnie miejsce gdzie można zadzwonić z "budki". Lepiej tam nie trafić

13:15, 30.06.2020 | kpt. Andrzej Żabski/OZ Szczecinek
Skomentuj fot. kpt. Andrzej Żabski/OZ Szczecinek
REKLAMA

Oddział Zewnętrzny w Szczecinku jest jednostką typu zamkniętego. Dla skazanych, którzy odbywają tu wyrok, oznacza to, że rozmowy telefoniczne są limitowane i kontrolowane. Funkcjonariusze SW kontrolują treść rozmów osadzonych, co ma przede wszystkim walor prewencyjny. W rzadkich sytuacjach rozmowy są przerywane jeśli zagrażają bezpieczeństwu jednostki penitencjarnej. Funkcjonariusze reagują również gdy rozmówcy w drastyczny sposób przekraczają zasady współżycia społecznego. W normalnych warunkach telefon stanowi bardzo ważny sposób komunikacji, dzięki któremu więźniowie kontaktują się z osobami najbliższymi. Możliwość komunikacji przez telefon pozwala podtrzymywać więzi rodzinne, a także pozałatwiać niektóre sprawy urzędowe.

Dostępne na korytarzach więziennych telefony są aparatami samoinkasującymi, a rozmowy odbywają się oczywiście na koszt osoby dzwoniącej. Jest to technicznie takie same rozwiązanie jak w niegdysiejszych budkach telefonicznych, które kilkanaście lat temu odeszły do lamusa. Zakłady karnego to prawdopodobnie ostatnie takie miejsca, gdzie można jeszcze skorzystać z takiej „budki”.

W Oddziale Zewnętrznym w Szczecinku osadzeni, co do zasady mogą raz dziennie skorzystać z telefonu. Łączna długość rozmów nie może przekroczyć 5 minut. Większym przywilejem cieszą się osadzeni, którzy chodzą do pracy. Oni mogą z telefonu korzystać przez 15 minut. Podobne (choć nie identyczne) rozwiązania funkcjonują we wszystkich zakładach karnych typu zamkniętego.

Okres obostrzeń sanitarnych związanych z COVID-19 spowodował, że osadzeni bardzo często chcą korzystać z tej formy kontaktu z rodziną. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w Oddziale Zewnętrznym w Szczecinku zostały zamontowane dodatkowe stanowiska do rozmów telefonicznych. Obecnie dysponujemy łącznie 16 aparatami samoinkasującymi. Działania te zostały również wykorzystane do modernizacji części wyposażenia. Miejsca do nasłuchu rozmów zostały wyposażone w elektroniczne timery kontrolujące długość rozmów. Nowe aparaty poprawiły również jakość dźwiękową połączeń i komfort pracy kadry nadzorującej rozmowy telefoniczne.

(kpt. Andrzej Żabski/OZ Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

??

1 1

16 aparatów telefonicznych? 16 podsłuchujących klawiszy? 16:38, 30.06.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

RecydywaRecydywa

1 0

Wazne ze wogóle można zatarabanić. Powal sie na baze i nie zadzwoń do dzieci żony to zobaczysz jak cię szlak trafi. A to że gad słucha to *%#)!& z nim niech słucha haha 16:44, 30.06.2020


JarekJarek

2 0

Klawisze wiedzą kogo muszą słuchać a komu można odpuścić. Słuchanie nie należy do przyjemności jak się temu gostkowi z 16:38 wydaje. 18:20, 30.06.2020


KlawiszKlawisz

0 0

A co ty myślałeś ,że to spa.
Pewnie ty też siedziałeś za niewinność.
Przyznaj się za co. 17:55, 01.07.2020


JaJa

4 0

Cieszyć się że w ogóle można zadzwonić !!! A nie narzekać !!!! Za darmo tam nikt nie idzie . 19:32, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlafOlaf

1 1

chyba za mało wypiłem 01:03, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA