W minioną sobotę (14.12) Szczecinek na kilka godzin stał się miastem Mikołajów. Wszystko za sprawą Drużyny Świętego Mikołaja. Do akcji przystąpiło około setki młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Jak co roku Fundusz Tratwa Szczecinek zorganizował kwestę publiczną na rzecz dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Mimo deszczowej pogody młodzi wolontariusze z dużym zaangażowaniem, kwestowali na terenie miasta, sprzedając pierniki i bożonarodzeniowe sianko. Niesprzyjająca aura nie zniechęciła też mieszkańców Szczecinka, która chętnie włączyła się do akcji i wrzucała pieniądze do puszki. Łącznie podczas kwesty uzbierano się ponad 5 tys. złotych. Cała kwota zostanie przeznaczona na organizację wakacji dla dzieci i młodzieży z domów niezamożnych.
- Sprzedajemy sianko i pierniki. Ludzie chętnie włączają się do tej akcji i wrzucają do puszki pieniądze. A ja biorę w niej udział, bo uważam, że to fajna sprawa pomóc innym. Każdy powinien mieć fajne wakacje. – powiedział Bartek jeden z wolontariuszy.
Mikołaj21:24, 15.12.2019
Świetna inicjatywa i wspaniała postawa mieszkańców
Szczecinek mieszkani09:55, 16.12.2019
Brawo, dla tych, którym nie przeszkadzała pogoda :)
Mikołaj11:28, 16.12.2019
Jak co roku NGOsy podszywają się pod pomocników Mikołaja. Prawdziwy Mikołaj nie zbiera kasy do puszki na prezenty. Wam nawet węgla dać nie można bo go przehandlujecie.
Janusz Sundajski11:33, 16.12.2019
Czego wy te dzieci uczycie, żeby w dorosłym życiu jako rodzice organizowali zbiórkę wśród rodziny na prezenty dla własnych dzieci a na końcu brali batonika prowizji?
Będzie głód11:38, 16.12.2019
Tytuł artykułu bardzo nietrafiony. Od razu kojarzy się z afrykańskimi konikami polnymi opanowującymi pola uprawne.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Znany budynek w Szczecinku zmieni właściciela.
Jurek, weź już wypier.....a do Włoch na emeryture
do burmiszcza!
06:14, 2026-05-10
Wypadek na DK20. Motocyklista poszkodowany
Dla studentów medycyny wiosna to czas sesji egzaminacyjnej i cieszymy się, że motocykliści rozpoczynają sezon bo to oznacza więcej zwłok w prosektorium dostępnych do użycia podczas zajęć z anatomii.
student
20:30, 2026-05-09
Będą nowe kamery przy rondach i skrzyżowaniach
kto tam podkręca w partii naszego miasta, tak nie wygrają już wyborów.Krytykujac burmistrza zadziala to odwrotnie.Burmistrz ze szklaneczka kakao będzie się śmiał z was gniewni politycy i wspomnicie te słowa szczecinecka partia źle prowadzona chaos
tysc
19:26, 2026-05-09
Wypadek na DK20. Motocyklista poszkodowany
Co za głupoty piszą w artykule kierowca wyprzedzał pojazdy które stały do skrętu w lewo dwóch motocyklistów uniklo zderzenia jeden wjechał do rowu a ostatni uderzył czołowo w pojazd
Łuki
17:35, 2026-05-09