Zamknij
REKLAMA

Miasto podtrzymuje swój sprzeciw wobec planów zaciągnięcia przez szpital kolejnego kredytu

08:13, 14.12.2019 | mat.pras./is
Skomentuj
REKLAMA

Miasto Szczecinek, w trosce o sytuację finansową szpitala podtrzymuje swój sprzeciw wobec planów zaciągnięcia przez szczecinecką lecznicę kolejnego kredytu w instytucji finansowej, która w opinii burmistrza Daniela Rak, jest niczym innym jak parabankiem.

- Sytuacja finansowa szpitala jest tak zła, że placówka nie może już uzyskać kredytu w żadnym „zwykłym” banku, który cieszy się zaufaniem większości z nas. Dlatego z wielką uwagą  i troską przyglądam się działaniom zarządu placówki i z niecierpliwością czekam na realne działania zarówno pani prezes, jak i starosty Krzysztofa Lisa, który reprezentuje większościowego udziałowca – komentuje burmistrz Daniel Rak. – Czekamy na przedstawienie realnego planu rzeczowo-finansowego, który uzdrowi sytuację finansową szpitala. Do tej pory nie został on zaprezentowany. Zamiast tego słyszymy o pomyśle zaciągnięcia nowego kredytu, co gorsza w instytucji parabankowej. Na takie działanie nie ma naszej zgody – dodaje.

Miasto Szczecinek, w ostatnich miesiącach wielokrotnie wychodziło z inicjatywą zmiany umowy spółki Szpital w Szczecinku. Jedna z propozycji dotyczyła wykupienia udziałów w lecznicy przez wszystkie samorządy powiatu szczecineckiego. Ich sytuacja finansowa, jak pokazuje ostatni raport GUS, w którym pod uwagę wzięte zostały m.in. wpływy z podatków, udział w PIT i CIT oraz subwencje i pozyskane środku unijne jest lepsza niż Miasta Szczecinek.

- Rozumiem, że starosta, który pochodzi z Barwic jest przeciwny tej propozycji, bo dba o budżet Barwic i pozostałych gmin powiatu, lekceważąc przy tym mieszkańców Szczecinka i budżet naszego miasta. Czas jednak, aby nasz szpital przestał być powiatowym tylko z nazwy i aby odpowiedzialność za jego sytuację finansową wzięły także pozostałe samorządy - proporcjonalnie do liczby mieszkańców w poszczególnych gminach – twierdzi D. Rak.

Przypomnijmy, że sam Szczecinek zamieszkuje połowa mieszkańców naszego powiatu, a druga połowa pozostałe gminy.

- Zawsze zależało nam na dobru pacjentów szczecineckiego szpitala. Dlatego wystąpiliśmy już do zarządu spółki o szczegóły umowy kredytowej z instytucjąparabankową, w której zamierzają zaciągnąć pożyczkę. Po raz kolejny apeluję też do starosty Krzysztofa Lisa o umorzenie długu na kwotę miliona złotych, której placówce udzielił Powiat Szczecinecki. Takie działanie z pewnością poprawi sytuację szpitala i być może, pozwoli uniknąć kredytu w parabanku – podsumowuje burmistrz Daniel Rak.

(mat.pras./is)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (17)

RobertRobert

20 7

Jeśli sytuacja miasta jak mówi pan Rak nie jest taka dobra to po co robicie kosztowne bizantyjskie wyciągi narciarskie za grube miliony???
Sam sobie zaprzecza pan Daniel 08:45, 14.12.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

OHOOHO

5 10

Oho wice się odezwał? Słowo bizancjum od starosty podłapał. 09:59, 14.12.2019


Do OHO Do OHO

13 5

Na temat proszę.
Jeśli Burmistrz mówi że sytuacja Miasta jest gorsza od Barwic i innych miast i gmin w Powiecie to kto w takiej sytuacji prowadzi budowę wątpliwego sensu i finansowania „Góreczki narciarskie”? Za miliony złotych?
Uczcie się od Starosty bo on do każdego grosza na inwestycje pozyskuje pieniądze zewnętrzne.
A Burmistrz ile pozyskał na budowę Sali Gimn. Przy Sp 1(koszt 7-9 milionów)?
Wydawać nie swoje pieniądze łatwo trudniej swoje???
A zapomniałem winny wszystkiemu Rząd i Prezydent? Częściej obrażajcie głowę Państwa to na pewno dostaniemy „furę” rządowych dotacji!!!
Rolà zarządzającego Miastem jest dbanie o wszystkich i dobre kontakty z administracją rządową a nie walki polityczne...? 10:13, 14.12.2019


OHOOHO

4 4

Uderz w stół nożyce się odezwą. Uczcie się od starosty. Pan jak widać intensywnie to robi, co zresztą widać po zdjęciach z mikołajek "poczytaj mi tato". Przepiszcie się do Porozumienia bo praktycznie straciliście swoją osobowość. Widać kto rządzi.
Wydawać starosta nie swoje potrafi oj potrafi od dawien dawna. Czkawką Wam się nie odbija jeszcze stadion ?. No ale zmieńmy temat i zostawmy to bo mowa o szpitalu. Niech Pan wyjaśni dlaczego 08.08 na konferencji Michel łącznie z Panem przedstawialiście BFF jako parabank ? ("okazuje się że spółka brała kredyty w tzw w parabankach"), zresztą stanowisko Waszych kolegów z PIS z innych regionów kraju jest podobne https://grudziadz365.pl/upload/Stanowisko_klubu_PiS_hipoteka.pdf , co Wy na to ? , Dlaczego milczycie w kwestii tego na co ma iść pożyczka- spłatę pożyczki dla Starostwa w kwocie 1 mln - próbujecie przemilczeć wcześniejsze wypowiedzi rzecznika?,. Dlaczego nie chcecie jej po prostu umorzyć przy całej trudnej sytuacji szpitala ? - rzekomo chodzi o spłatę wierzycieli , no skoro tak to pozwólcie z pożyczki spłacić wierzycieli. Walki polityczne sami urządzacie co widać po mieście, jak i kraju, co więcej z tego co widać macie najwyraźniej jakąs nostalgię za czasami komuny i zarządzania odgórnego wszystkim. Natomiast samego wyciągu najwyraźniej chcieli mieszkańcy oddając swoje głosy w wyborach. 11:20, 14.12.2019


JackJack

12 6

Starosta daruje szpitalowi 1 mln ! wygląda to na histeryczne próby pozyskania pożyczki na spłatę starostwa. Starosta mógłby zadbać o szpital który jest w tak złej sytuacji i odpuścić.
Pożyczka jeżeli już w całości niech idzie na spłatę wierzycieli a nie właściciela.
Przypominam slowa ich rzecznika
"Termin spłaty pierwszej pożyczki minął w listopadzie, przedłużono go do 20 grudnia. Szpital najpewniej, aby z tego się wywiązać będzie musiał sięgnąć po kredyt bankowy, bo biorąc pod uwagę jego kondycję, nie będzie proste." 09:55, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomcioTomcio

5 4

Zobaczymy na następnej sesji rady miasta panie burmistrzu ??? 11:13, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobertRobert

13 6

Nie przypominam sobie abym przy wyborach przy urnie miał rubrykę górka rynkowa?
Nie wiedziałem też że będziemy mieli burmistrza z wyrokiem(nieprawomocny ale jednak wyrok)
Fakty są takie że wymyślono wyciąg narciarski na czas wyborów i mimo braku sensu finansowego tej inwestycji nikt nie potrafi wycofać się z tego projektu-mało sensownego i drogiego.
Nie potrafi się też nasz Burmistrz wznieść ponad zapatrywania polityczne i „traktuje” tak głowę państwa że funduje nam bezpłatną antyreklamę we wszystkich Mediach w Polsce!!!
I potem się dziwimy że nie ma dotacji do inwestycji z budżetu centralnego... 11:44, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OHOOHO

7 7

Do Robert: Dlaczego Pan nie odpowiedział na pytania , tylko skupia się na górce ??? Nie ptorafi Pan się w temacie pytań dotyczących szpitala i pożyczki wypowiedzieć ?
"Uderz w stół nożyce się odezwą. Uczcie się od starosty. Pan jak widać intensywnie to robi, co zresztą widać po zdjęciach z mikołajek "poczytaj mi tato". Przepiszcie się do Porozumienia bo praktycznie straciliście swoją osobowość. Widać kto rządzi.
Wydawać starosta nie swoje potrafi oj potrafi od dawien dawna. Czkawką Wam się nie odbija jeszcze stadion ?. No ale zmieńmy temat i zostawmy to bo mowa o szpitalu. Niech Pan wyjaśni dlaczego 08.08 na konferencji Michel łącznie z Panem przedstawialiście BFF jako parabank ? ("okazuje się że spółka brała kredyty w tzw w parabankach"), zresztą stanowisko Waszych kolegów z PIS z innych regionów kraju jest podobne https://grudziadz365.pl/upload/Stanowisko_klubu_PiS_hipoteka.pdf , co Wy na to ? , Dlaczego milczycie w kwestii tego na co ma iść pożyczka- spłatę pożyczki dla Starostwa w kwocie 1 mln - próbujecie przemilczeć wcześniejsze wypowiedzi rzecznika?,. Dlaczego nie chcecie jej po prostu umorzyć przy całej trudnej sytuacji szpitala ? - rzekomo chodzi o spłatę wierzycieli , no skoro tak to pozwólcie z pożyczki spłacić wierzycieli. Walki polityczne sami urządzacie co widać po mieście, jak i kraju, co więcej z tego co widać macie najwyraźniej jakąs nostalgię za czasami komuny i zarządzania odgórnego wszystkim. Natomiast samego wyciągu najwyraźniej chcieli mieszkańcy oddając swoje głosy w wyborach. " 13:53, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OHOOHO

8 9

Panie Robercie..niech Pan spocznie i kawę spokojnie wypije. Od kiedy przy listach wyborczych jest program. Ludzie wiedzieli na kogo i na co głosują. Od kiedy poza tym przy Waszych listach był program ? Ludzie nie wiedzieli głosująć że będzie Banaś, skazany będzie szef KNF, że będzie afera NBP, Get back ,że Morawiecki będzie ukrywał pochodzenie działek. że będzie farma trolli w MS, że nie publikowane będą wyroki sądów, że nie będą wykonywane jak chociażby z listami poparcia, że rozsadzicie budżet,a zwłaszcza szpitale. Nie wiedziałem że przykryjecie aferę SKOK Wołomin, PFN, oraz zdepczecie TK. Starosta niech się nie dziwi jak szabelką wymachiwał, po co to już on sam wie. 14:16, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do OHD Do OHD

5 6

Skąd Ty wiesz z kim piszesz ??? po imieniu ??? Stary ogarnij sie ? Jak ktos ma nick Mateusz, to bedziesz pisał z Premierem??? 14:22, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Yoda do ohd Yoda do ohd

5 4

Stoisz widzę po ciemnej stronie mocy :) 14:29, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolinaKarolina

4 3

OHD jestes moim wymarzonym kandydatem na meza.Piękne imię OHD , 14:35, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GregGreg

6 3

Dobra zmiana, oj dobra!!!
https://businessinsider.com.pl/firmy/energa-jacek-golinski-nowym-prezesem/zwb3jjc

17:13, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ucho OHO okoucho OHO oko

3 1

Dobra rada. Jeśli udziela się wypowiedzi publicznych, a później pisze dłuuugie komentarze, wprawne ucho od razu rozpozna styl mówiony i pisany. Ucho rozpozna oho :)
Ps. Lepiej popracować na autorytet poza forum internetowym, np. między swoimi ludźmi z pominięciem tzw. prezesów.
22:40, 14.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KkKk

3 0

Nie tylko po wypowiedziach publicznych można poznać kto się udziela w komentarzach :) tak, tak to o was ;) 03:03, 15.12.2019


WNUCZEKWNUCZEK

1 1

DO *%#)!& DZIADA 08:49, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Też PrezesTeż Prezes

1 0

Nikt nie będzie tu umarzał długów i zamiatał sprawy pod dywan. Winni niegospodarności oddadzą kasę. To powiedziałem Ja Jarosław. 11:52, 16.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA