Zamknij
REKLAMA

Świąteczna Zbiórka Żywności za nami. Koszyki wypełnione

23:34, 01.12.2019 | ad/bż
Skomentuj
REKLAMA

Za nami 23. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Przez dwa dni, od piątku 29.11 do soboty 30.11 w ponad 3,3 tysiącach sklepów w całej Polsce można było wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. W Szczecinku do akcji dołączyło się kilkanaście marketów.

–  To są naprawdę wyjątkowe 2 dni, kiedy zachęcamy do zrobienia większych zakupów – z myślą o innych. Wystarczy sięgnąć po choćby jeden dodatkowy produkt, żeby sprawić, by w tym wyjątkowym, świątecznym czasie, nikt nie był głodny.

– mówi Dorota Jezierska, wiceprezes Federacji Polskich Banków Żywności

Aby dołączyć do charytatywnej zbiórki wystarczyło przy okazji wizyty w sklepie zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności.

W Szczecinku do akcji przyłączyły się między innymi markety sieci Biedronka, Netto, Stokrotka, POLOmarket, Tesco, Intermarche, Lidl oraz Kaufland.

2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie

W Polsce według aktualnych danych około 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie. To właśnie dla nich organizowana jest co roku Świąteczna Zbiórka Żywności. Ta inicjatywa to dopełnienie codziennej pracy Banków Żywności, które każdego dnia ratują jedzenie przed zmarnowaniem – odbierają ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo artykuły i przekazują je potrzebującym. Ratowane w ten sposób produkty to głównie owoce i warzywa, napoje, mleko, sery, pieczywo, czasem mięso. Banki zbierają brakujące produkty podczas zbiórek, aby zapewnić osobom potrzebującym pełnowartościowe posiłki. W zeszłym roku w okresie Bożego Narodzenia w ten sposób udało się zgromadzić aż 740 ton żywności.

To nie koniec świątecznych działań Banków Żywności. W dniu zbiórki rusza także kampania „Stoliczku, nakryj się! Głód to nie bajka”, której celem jest zebranie środków na działalność Banków Żywności, w szczególności na transport żywności.

(ad/bż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA