Zamknij

Najpiękniejsze serca spotkały się w Urzędzie Miasta

06:00, 29.11.2019
Skomentuj

W czwartkowe popołudnie kapituła konkursowa powołana przez burmistrza miasta Szczecinek wręczyła nagrody w konkursie „Wolontariusz Roku 2019”

 - Rozstrzygnięcie konkursu „Wolontariusz Roku” to jedno z najbardziej przyjemnych wydarzeń jakie ma miejsce w tej sali. Mamy zaszczyt gościć dzisiaj osoby o ogromnym sercu, które potrafią dzielić się sobą. Mają energię, pomysł i czas, by realizować bezinteresownie go dla innych.

–rozpoczął spotkanie wiceburmistrz Maciej Makselon

Sala obrad Urzędu Miasta wypełniła dobroć, energia i chęci. Przyszli Ci, dla których empatia to nie tylko definicja, a bezinteresowność jest czymś naturalnym. Szczecineccy wolontariusze nie mają wieku, płci ani statutu, są zwyczajnie dobrzy. I ta dobroć została po raz kolejny pokazana i uhonorowana. Pracują przez cały rok w różnych inicjatywach, pomagają, tworzą angażują innych. Ich największą nagrodą jest radość drugiego człowieka. W czwartkowe popołudnie przyszedł czas, aby ich wkład w życie innych, został doceniony.

W tym roku kapituła konkursu obradowała w składzie: wiceprzewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Bała, animator społeczności lokalnej Lidia Pieńkos, prezes Fundacji Przyjaciele Języka Migowego i rzecznik osób niepełnosprawnych Ewa Tomczyk, dziennikarz Ryszard Bańka, prezes Wojskowego Koła PTTK Wiarusy Bogdan Bereszyński oraz ks. Zbigniew Woźniak. Komisja rozpatrzyła 10 zgłoszeń złożonych przez 9 organizatorów wolontariatu. Zgłoszenia zawierały 9 nominacji. Kapituła wyłoniła dwóch laureatów w kategorii uczeń oraz osoba dorosła. Wyróżniono również 4 wolontariuszy i 3 organizatorów wolontariatu.

W tegorocznej edycji konkursu statuetkę Wolontariusza Roku 2019 w kategorii „osoba dorosła” otrzymał Jędrzej Dunaj. To właśnie jego głos oraz wkład pracy był nieoceniony podczas powstawania szczecineckiej Skateplazy. Laureat to pełen energii i pasji człowiek, który potrafi dążyć wytrwale do celu, a przede wszystkim zjednać innych do swojego pomysłu.

Tytuł Wolontariusza Roku 2019 w kategorii „uczeń” przypadł Maksymilianowi Grzegorczykowi z Zespołu Szkół Technicznych. Inicjator i pomysłodawca Dnia Dawcy Szpiku oraz zbiórki krwi z wykorzystaniem krwiobusu. Niezwykle skromny i odpowiedzialny mężczyzna, który angażuje się w niejedną akcję charytatywną

- Żyjemy w czasach kiedy znieczulica w stosunku do innych osób jest powszechna. Na szczęście są również osoby, które chcą pomagać. Poza akcjami, za które zostałem uhonorowany jako inicjator, realizujemy bardzo dużo innych przedsięwzięć. Z pomysłami przychodzą uczniowie naszej szkoły wtedy wspólnie z naszym opiekunem panią Marleną Różewicką opracowujemy je od strony formalnej, szukamy środków na tę akcję.

-mówił po dekoracji Grzegorczyk

Wyróżnienia otrzymały osoby, które w sposób szczególny zaangażowały się w pomoc innym. Są nimi:

Józef i Józefa Włodarczykowie - za wspieranie działań Stowarzyszenia Sportowego Pomagamy Dzieciom. Docenieni zostali również za swoistą przyjaźń z dziećmi ze świetlicy Koniczynka. Małżeństwo w tym roku przejechało 1520 km na rowerach, by pomóc niepełnosprawnej dziewczynce. Wyróżnienie odebrał Józef.

Gabriela Kisiel - za zaangażowanie w pomoc osobom potrzebującym i czynne włączanie się w organizację wydarzeń szkolnych.

- Ludziom trzeba pomagać. Warto robić coś dla innych, nie tylko dla siebie. Ta praca daje wiele radości, ale są też chwile kiedy pojawiają się przeszkody.

– powiedziała jedna z najmłodszych wolontariuszek Gabrysia

Sandrze Szadkowskiej – za nieprzerwany od trzech lat rozwój działalności szkolnego Klubu Wolontariatu w ZS nr 1 oraz koła Caritas. Za organizację i uczestnictwo w wielu przedsięwzięciach społecznych i obywatelskich.

Oliwia Filip - za aktywność w akcjach organizowanych przez Szkolne Koło Caritasu oraz udział w programach terapeutyczno – wychowawczych takich jak „Zaczarowany pociąg” czy „Królowie Świata”.

Kapituła Konkursu w tym roku wyróżniła trzech organizatorów wolontariatu. Nagrody otrzymały:

Szczecinecka Akademia Ratownictwa - za pełnienie służby medycznej podczas miejskich wydarzeń sportowo – kulturalnych. Za organizację licznych kursów i pokazów, podczas których przekazują swoją wiedzą medyczną mieszkańcom.

Szkoła Podstawowa nr 6 - za realizację własnego pomysłu jakim jest Piknik Rodzinny, podczas którego przeprowadzane są zbiórki na rzecz potrzebujących. Szkoła aktywnie włącza się w lokalne i ogólnopolskie akcje pomocowe.

Zespół Szkół Technicznych - za krzewienie wśród uczniów idei wolontariatu. Uczniowie szkoły są zaangażowani w akcje pomocowe zarówno te lokalne oraz o zasięgu krajowym. Nie zabrakło w szkole własnych inicjatyw jak na przykład Dzień Dawcy Szpiku.

Nagrody i wyróżnienia wręczył wiceburmistrz Maciej Makselon.

Po wręczeniu nagród głos zabrał jeden z członków kapituły, który powiedział, że przyszłoroczny konkurs należałoby wzbogacić o nominację na społecznika roku. Był nim Bogdan Bereszyński.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

To był koncert pełen serca i wdzięczności.

Jak patrzę na te komentarze, pod jednym, drugim artykułem, to szkoda mi słów na część mieszkańców co tu komentują. Wszystko tylko im nie pasuje, albo za głos o albo nie to miejsce albo *%#)!& ktoś dostał. Ludzie opamiętajcie się. Jak to miasto ma tętnic życiem skoro wg komentarzy to sami starzy tetrycy tu żyją. Do organizatorów, chciałbym Wam również podziękować, bo inicjatywa godna pochwały, upamiętniając człowieka, który dla Szczecinka robił sporo, choć nie koniecznie chciał być gwiazdą.

Szczecinek

20:01, 2025-07-11

To był koncert pełen serca i wdzięczności.

Człowieku nie da się czytać twoich wypocin, agitacja pre-wyborcza na radnego trwa w najlepsze, wszyscy zasłużeni to głównie on i jego rodzina, la bidon skończ bo to jest nie smaczne, całe szczęście ostatnio zebrałeś kilka głosów kandydując na radnego co pokazało czego nie powinieneś robić, niestety dalej w to brniesz. Adam i Maciej mieli fajną inicjatywę, i to oni byli pomysłodawcami a z tego opisu wynika że był jeszcze on najważniejszy co ciągał za sznurki la ważniak, co jak grał na gitarze to fałszował tak że uszy więdły.

La Skończ Już

18:44, 2025-07-11

Tytoniowy biznes rozbity. Akcja Straży Granicznej

Brawo SG zero litości dla bydła

50cent

18:39, 2025-07-11

Słupki, szlaban i zakaz wjazdu. SzSM działa

Jest proste rozwiązanie,jak wszyscy działkowcy zrezygnują z działek to zarządcy działek od razu zrobią drogę dojazdową z asfaltu bo poczują stratę kasy

MOHER

18:24, 2025-07-11

0%