Zamknij
REKLAMA

Salus nie będzie zamknięty. Opieka psychiatryczna w Szczecinku będzie zapewniona

11:17, 21.08.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Prowadząca Zakład Opieki Zdrowotnej Salus dr Jolanta Martyniuk w maju wypowiedziała umowę zawartą z zachodniopomorskim odziałem NFZ-u. Decyzję zmieniła, bo fiaskiem zakończyły się negocjacje z władzami starostwa i miejscowego szpitala.

Spółka Szpital w Szczecinku chciała przejąć kontrakt na leczenie psychiatryczne, ale zrezygnowała w związku z trudną sytuacją finansową. Dr Martyniuk powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że w tej sytuacji nie mogła zostawić pacjentów bez wsparcia:

- Mój kontrakt kończy się 31 sierpnia i jako lekarz nie mogę dopuścić do pozostawienia pacjentów samych sobie. To byłoby nieetyczne z mojej strony. Dlatego odwiesiłam ten kontrakt.

Pracownicy szczecineckiej lecznicy w maju otrzymali wypowiedzenia umów. Dziś są one wycofywane i wszyscy wracają do normalnej pracy.

[ZT]17739[/ZT]

Na podstawie obowiązującego do połowy 2023 roku kontraktu, ZOZ „Salus” w Szczecinku zabezpiecza świadczenia opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w zakresie: poradni zdrowia psychicznego, psychiatrycznej izby przyjęć, oddziału psychiatrycznego oraz oddziału leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone