Zamknij
REKLAMA

Wrócili! Z okazji 40-lecia ślubu przejechali na rowerach ponad 1,5 tysiąca kilometrów

20:50, 18.08.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj
fot. Paulina Peciak-Nazarewska

Po 18 dniach jazdy rowerami po Polsce, do Szczecinka wrócili Józefa i Józef, którzy wyruszyli 1 sierpnia w podróż z okazji 40-lecia ślubu, a przy okazji zbierali pieniądze dla chorej dziewczynki. W planach mieli do pokonania 1400km, wyszło 1520. W niedzielne popołudnie dotarli do Szczecinka.

-Kochani. Wróciliśmy! Cali i zdrowi, po przejechaniu 1520 kilometrów dotarliśmy do Szczecinka. Łza się w oku kręci. Dziękujemy za cudowne powitanie. Szczególną radość sprawiła nam Nadia, która wraz z tatą była na Placu Wolności. Tort powitalny od burmistrza Miasta Szczecinek, Daniela Raka to bardzo miła niespodzianka - dziękujemy - wszystkim bardzo smakował. Cudowny kosz kwiatów od Stowarzyszenia Sportowego Pomagamy Dzieciom, które prowadzi Świetlicę Koniczynka, będzie nas cieszył przed długie dni. Nie da się wymienić wszystkich, którzy przez ostatnie dni okazali nam życzliwość i wsparcie. Wszystkim z całego serca dziękujemy.

-napisali na profilu cykliści

Rowerzyści przejechali malowniczą pętlą północno-wschodnią Polską. Podczas podróży rozmawiali z  każdym napotkanym człowiekiem o Nadii, której chcą pomóc.

Nadia, to niezwykła 11-letnia mieszkanka Szczecinka. Choruje na mukopolisacharydozę typ 3a (Mps3a), tzw. syndrom Sanfilippo - to rzadka nieuleczalna śmiertelna choroba. Nie ma na nią lekarstwa, można jedynie opóźnić jej postęp poprzez leczenie objawowe, rehabilitację i suplementację. Dla dziewczynki bardzo ważne są turnusy rehabilitacyjne. Nadia i rodzice marzą o wyjeździe do Zabajki.

[ZT]18183[/ZT]

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone