Zamknij
REKLAMA

MOPS szuka opiekunów dla dzieci z Ukrainy

18:49, 19.04.2022 | mg
fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

Szczecinecki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął poszukiwania kandydatów na opiekunów tymczasowych dla małoletnich obywateli Ukrainy przebywających na terenie Szczecinka bez opieki osób dorosłych. To kolejna forma wsparcia dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście. Na otrzymanie tego typu opieki mogą liczyć dzieci i młodzież przebywające na terenie naszego kraju, nie mający krewnych, powinowatych lub innych osób opiekunów prawnych. 

- Opiekunem tymczasowym nie może być ustanowiona osoba, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych albo została pozbawiona praw publicznych – czytamy w komunikacie. - Opiekunem małoletniego nie może być ustanowiona także osoba, która została pozbawiona władzy rodzicielskiej albo skazana za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej lub obyczajności albo za umyślne przestępstwo z użyciem przemocy wobec osoby lub przestępstwo popełnione na szkodę małoletniego lub we współdziałaniu z nim, albo osoba, wobec której orzeczono zakaz prowadzenia działalności związanej z wychowywaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi, lub obowiązek powstrzymywania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami lub zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu.

Przyjmowanie wniosków już się rozpoczęło. Można je składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Wiejskiej 4. Tu też można uzyskać więcej  szczegółowych informacji na temat składania wniosków i zasad dotyczących ustanawiania opiekuna tymczasowego, m.in. w pokoju nr 33 lub 25 oraz pod nr telefonów 94 37 280 16 lub 94 37 280 83, od poniedziałku do wtorku w godzinach od 8:00 do 11:00 oraz w czwartek w godzinach od 14:00 do 16:00.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%