Zamknij

Książka Liliany Wronowskiej: „Wpływ pielęgnacji anti-aging na spowolnienie procesu starzenia się skóry"

22:02, 29.10.2022 Aktualizacja: 22:05, 29.10.2022

Książka Liliany Wronowskiej:  „Wpływ pielęgnacji anti-aging na spowolnienie procesu starzenia się skóry"

Książka „Wpływ pielęgnacji anti-aging na spowolnienie procesów starzenia się skóry” stanowi kompendium wiedzy z dziedziny starzenia się skóry. Jest podręcznikiem skierowanym do studentów kosmetologii i uczniów szkół kosmetycznych, a także aktywnych zawodowo kosmetologów i kosmetyczek, lekarzy medycyny estetycznej i szkoleniowców branży beauty, zajmujących się na co dzień szeroko pojętą profilaktyką anti-aging oraz wszystkich zainteresowanych zgłębieniem wiedzy w tym temacie.

Dzisiejszy świat mocno koncentruje się na estetyce i atrakcyjnym wyglądzie. Problem starzenia się jest bardzo istotnym tematem, wpływającym na jakość życia. Z tego powodu zainteresowanie terapiami przeciwstarzeniowymi cały czas rośnie, a kategoria pielęgnacji anti-aging jest najlepiej rozwijającą się gałęzią przemysłu kosmetycznego.

W pogoni za utraconą młodością wiele osób wpadło w wir zabiegów medycyny estetycznej doprowadzając niejednokrotnie do karykaturalnych efektów wyglądu swojej twarzy. W poniższej publikacji wyjaśniam, że nie jest to jedyny sposób na przywrócenie młodości, a zabiegi tego typu powinny być przysłowiową „wisienką na torcie”, a niekoniecznie zabiegiem pierwszego wyboru. Aby wyglądać młodo i naturalnie trzeba zadbać o jakość naszej skóry i odmłodzić ją strukturalnie. W przeciwnym razie będziemy wyglądać staro - tylko że bez zmarszczek.

Jako mgr kosmetologii pielęgnacją ant-aging zajmuję się codziennie w pracy zawodowej. Na podstawie badań naukowych dotyczących oceny świadomości kobiet o procesie starzenia się skóry, które przeprowadziłam kilka lat temu wynikało, że choć większość kobiet chciałaby jak najdłużej zatrzymać młody wygląd, to blisko 90% z nich nie stosowała pełnej pielęgnacji przeciwstarzeniowej, a wynikało to z ich nieświadomości.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć…

Pisząc tę książkę chciałam podkreślić jak ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa - bo jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Zależało mi więc, aby usystematyzować wiedzę dotyczącą procesu starzenia się skóry i wykazać, że choć jest to proces nieustanny i nieuchronny i nie możemy go w żaden sposób zatrzymać, to dzięki przestrzeganiu zasad dotyczących higienicznego trybu życia, odpowiedniej codziennej pielęgnacji, a także poprzez rozważne korzystanie z zabiegów „anty-aging” w gabinecie kosmetologicznym, możemy go znacznie spowolnić. Czytelnik znajdzie tu szczegółową wiedzę dotyczącą procesu starzenia się skóry, zmian zachodzących z wiekiem, przyczyn i czynników przyspieszających ten proces, a także tych które go spowalniają.

Kontrolowanie i w miarę możliwości unikanie czynników ryzyka, przyspieszających proces starzenia skóry, jak również działanie ochronne przed tymi czynnikami, jest tu kluczowe. Jednak czasem koniecznym staje się działanie naprawcze już powstałych uszkodzeń i postępującej atrofii skóry. Podstawą profilaktyki anti-aging jest odpowiedni dobór preparatów pielęgnacyjnych, bogatych w składniki o działaniu przeciwstarzeniowym. Jak wynika z badań oraz z mojego doświadczenia zawodowego, większość osób nie zna substancji o działaniu przeciwstarzeniowym.

Często klientki pytają mnie co powinien zawierać „dobry” krem - w książce znajdą odpowiedź na to i inne często zadawane pytania.

W szeroko pojętej pielęgnacji anti-aging, kluczowa jest samoświadomość…

Niezależnie od tego jak wiele możliwości anti-ating mamy do dyspozycji wokół siebie, począwszy od pielęgnacji domowej, zdrowego trybu życia, diety i suplementacji, aż po zabiegi kosmetologiczne, nic nie działa, jeśli my nie działamy. Dlatego samoświadomość, wiedza na temat tego co nam szkodzi a co pomaga, odgrywa tak ogromną rolę w szeroko pojętej pielęgnacji anti- aging. Starałam się podkreślić, jak istotna jest tu rola kosmetologa jako edukatora promocji zdrowia, który jako pierwszy potrafi zdiagnozować skórę, określić jej potrzeby, dopasować optymalną kurację gabinetową i domową, a przede wszystkim wytłumaczyć mechanizmy zachodzące w skórze, ponieważ tylko świadomy klient będzie stosował się do wszelkich zaleceń, a to jest warunkiem powodzenia terapii. Nie istnieje bowiem jedna sprawdzona i skuteczna terapia anti-aging. Proces starzenia się skóry jest złożony i wielopoziomowy, toteż jego terapia powinna być wielotorowa. Aby spowolnić jego tempo konieczne jest połączenie działań profilaktycznych i prewencyjnych. Dla wzmocnienia i przyspieszenia jej efektów, stosuje się skojarzone programy zabiegowe, wykorzystujące zasadę synergii, polegającą na wzmocnieniu efektów naprawczych w jednym kierunku i skupieniu się na konkretnym problemie skóry, bądź wielokierunkowości – łączącą działania naprawcze na wielu płaszczyznach. W książce przybliżyłam więc aktualne metody terapeutyczne oraz substancje i składniki preparatów wykorzystywanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. Czytelnik dowie się także czym różnią się i na czym polegają poszczególne zabiegi, jakie urządzenia kosmetyczne i medyczne wykorzystywane są podczas sesji terapeutycznych, co oznaczają tzw. „terapie łączone”, czym jest regeneracja, nawilżanie,
odżywianie, rewitalizacja, biostymulującym, a czym redermalizacja skóry.

Oddając książkę w Państwa ręce, daję Państwu przewodnik do walki z oznakami upływającego czasu widocznymi na naszej skórze.

Życzę miłej lektury.

 autorka: mgr Liliana Wronowska
 


komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%