Zamknij

Księża wzywają kobiety do noszenia sukienek! W sieci wrze

21:42, 26.04.2023 Aktualizacja: 21:43, 26.04.2023
Skomentuj Strój do kościoła Strój do kościoła

Mogłoby się wydawać, że w obecnych czasach ubiór nie ma aż tak dużego znaczenia w kościele, jak kiedyś. Jednak ostatnio pojawiło się wezwanie Radia Niepokalanów pod hasłem: „Maj w sukience dla Maryi”. Nie wszystkim pomysł się spodobał.

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi moda oraz nasza tolerancja wobec różnorodności strojów, zarówno w miejscu pracy, jak i w kontekście kulturowym, czy odnosząc się do ubioru charakterystycznego dla wieku i płci. Skąd zatem nagle takie wezwanie?

Akcja została ogłoszona za pośrednictwem Facebooka. We wpisie, Radio Niepokalanów zachęca kobiety do noszenia sukienek lub spódnic przez cały maj. Choć sam pomysł nie jest zły, to wytłumaczenie celu akcji wzbudziło bardzo dużo kontrowersji.

Możemy przeczytać między innymi, że kobiety powinny nosić spódnice lub sukienki „czyniąc ciało godną świątynią pana”, bo "to jedyny odpowiedni strój dla katoliczki".

Pojawiło się też zdanie, że „wybieranie sukienki to jednak nie tylko oddanie należnej czci Panu, ale droga do odkrycia swojej wartości i piękna”.

Po publikacji tego materiału, internauci zaczęli intensywnie komentować wpis. W postach można zauważyć duże oburzenie oraz irytację.

Wiele osób nie zgadza się, że pobożność powinno wiązać się z ubiorem. Podkreślano również, że w obecnych czasach, kiedy z kościoła odchodzi tak wielu ludzi, takie akcje są jak „strzelanie sobie w kolano”.

Mimo że celem akcji było podkreślenie kobiecości, godności oraz szacunku do wiary, a nie wywołanie kontrowersji, jej efekt okazał się całkowicie odwrotny.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(14)

NormalnyNormalny

25 3

Niech się księża zajmą swoimi fujarami i się odpier..... od ludzi zwłaszcza kobiet.

21:55, 26.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MOHERMOHER

5 13

Normalny ma rację kobiety,dziewczyny niech zakładają dresy gumiaki i heja zaganiać krowy a faceci w sukienki i szpilki wtedy dla nowego porządku świata będzie ok i dla normalnego

22:13, 26.04.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickNick

9 3

Faceci od lat noszą sukienki. Nie wiem jak z noszeniem szpilek pod sutanną.

07:20, 27.04.2023

wierzacywierzacy

9 1

a moze chlopcy niech ubiora sukienki

22:20, 26.04.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GOŚĆ 1GOŚĆ 1

8 3

Przecież klechy to chłopcy.

05:41, 27.04.2023

TrolekTrolek

6 0

Ciągle jakieś akcje, a to skarpetki nie do pary, a to parasole, pochody tęczowych, róże. No, a teraz sukienki. Mi to zlega, bo ja jestem tolerancyjny. Nie tak jak inni.

22:46, 26.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OtojaOtoja

12 3

Żaden ksiądz nie będzie mi mówił co mam ubierać,never ever, tym bardziej po tym co usłyszałam podczas spowiedzi kilka lat temu,niech się zajmą swoim ogródkiem.

06:09, 27.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoścGośc

15 4

Kobiety wzywają księży do zaprzestania noszenia sukienek.

07:19, 27.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MOHERMOHER

5 5

Waszym zdaniem kobiety,dziewczyny jak idą na studniówkę czy wesele ,pogrzeb, imprezy,komunię dziecka też niech zakładają trampki,adidasy, dresy ,dzinsy i heja a potem do obory czy do ogrodu kopać działkę takie jest wasze pojęcie i rozumowanie dziś jest zero kobiecości a właściwie po co wam kobiety kupcie sobie dmuchane laleczki będziecie zadowoleni

08:39, 27.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KATOLIKKATOLIK

9 3

NIECH LEPIEJ SIĘ ZAJMĄ ZAMIATANIEM POD DYWAN PEDOFILI W KOŚCIELE I WYKLUCZĄ ZE SWOJEGO ŚRODOWISKA ZBOCZEŃCÓW KRZYWDZĄCYCH BEZBRONNE DZIECI.

11:35, 27.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jailerjailer

4 3

Podobno wiara to sprawa indywidualna każdego człowieka,więc dlaczego KK wcina się na ogólnych platformach społecznościowych w życie innych.Gdzie szacunek i wyrozumiałość dla innych ludzi gdzie wolność wyznańowa .Czyżby według zasady ... róbcie jak chcecie aby było po mojemu czyli po katolicku?

12:38, 27.04.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GOŚĆ 1GOŚĆ 1

4 3

Nic się nie zmieniło od wieków.
No może tylko, tyle że teraz nie nawracają ogniem i mieczem.
Zawsze klechom się wydawało, że mają monopol na wszelaką wiedzę.

13:20, 27.04.2023

Klementyna Klementyna

4 2

Zastanówmy się ...do czego zmierzamy. Dzietność spada, kobiety faktycznie sztuczne, nadmuchane , pookrawane, w spodniach nie koniecznie im pasujących, same sobie robią na złość. Mężczyzna chce spojrzeć na lekką zwiewną postać kobiety, wtedy jest ona kwiato-podobna a jak wiadomo pszczółki lubią zapylać kwiatki kolorowe, miodne , nie sztuczne. Ja nie żartuję tak myślę naprawdę.?

15:12, 27.04.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AllureAllure

0 0

Dokładnie. Kobieta im bardziej rozebrana tym mniej seksowna jest.

13:13, 28.04.2023

AA

1 1

Zbokole.

17:30, 27.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanekJanek

2 1

Osobiście u Pań wolę obcisłe leginsy i pod spodem stringi, zwłaszcza u Pań ćwiczących na siłowi. Te fiki-miki. Jak na teledysku Ariadny Grande i Nicki Minaj. Nic na to nie poradzę, ale reaguję na nie erotycznie i mam mokre sny. Koledzy mówią, że mają to samo. To jest dobre. ?

18:53, 27.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

........

2 0

Nudzą się panowie w sutannach...

21:08, 27.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tradycjatradycja

2 0

Józef i Maria chodzą w sukienkach do kostek, dla nich obojga spodnie to tylko bielizna pod spód.

21:05, 17.02.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%