Rząd zaproponował konkretne rozwiązania, które mają doprowadzić do obniżenia podatków. Wiemy, na co w ramach tzw. tarczy antyinflacyjnej mogą liczyć Polacy.
Premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił założenia tzw. tarczy antyinflacyjnej. Jak tłumaczył to "pierwsza seria" takich działań.
- Dziś proponujemy duży program obniżek podatków, aby zamortyzować skutki inflacji - powiedział.
Plan rządu zakłada obniżkę akcyzy na paliwo, obniżkę podatku VAT na gaz i energię elektryczną, a także dodatek osłonowy dla 5 mln gospodarstw domowych.
W przypadku paliw akcyza ma spaść do minimalnego poziomu.
- Już od 20 grudnia na pięć miesięcy wdrażamy obniżkę cen paliw poprzez to, na co państwo ma wpływ - po pierwsze wysokość akcyzy zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE - powiedział Mateusz Morawiecki.
Kiedy zostanie wprowadzona obniżka https://t.co/VCSIkcuPnG. akcyzy do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE, a więc przed świętami, obowiązująca cena benzyny powinna spaść o 20-30 groszy. pic.twitter.com/0GeuGLh2ZI
— Norbert Maliszewski (@nmaliszewski) November 25, 2021
Co więcej, od 1 stycznia 2022 roku do końca maja paliwa mają zostać zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej.
- I także wdrożymy rozwiązania dotyczące opłaty emisyjnej. Zwolnimy z opłaty emisyjnej, także na pięć miesięcy - powiedział premier.
Morawiecki, stwierdził, że wszystkie działania polskiego rządu doprowadzą do obniżki cen paliw w najbliższych kilku tygodniach ok. 20-30 groszy.
Ponadto zapowiedziana została obniżka VAT na gaz ziemny z 23 na 8 proc. Stawki te będą obowiązywało do 1 stycznia. Tarcza antyinflacyjna zakłada także 0 proc. akcyzy na energię elektryczną i VAT obniżony z 23 do 5 proc.
Dodatek osłonowy natomiast ma dotyczyć 5 mln gospodarstw domowych i będzie wynosił od 400 do 1150 zł w skali roku. Ma być wypłacany w dwóch transzach. To odpowiedź na rosnące ceny żywności.
W tym przypadku jednak rząd nie mógł obniżyć VAT na artykuły spożywcze do 0 proc., bo na to nie zgodziła się Unia Europejska.
annaa18:58, 25.11.2021
;Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
.
www.e-sponsorka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
To był koncert pełen serca i wdzięczności.
Jak patrzę na te komentarze, pod jednym, drugim artykułem, to szkoda mi słów na część mieszkańców co tu komentują. Wszystko tylko im nie pasuje, albo za głos o albo nie to miejsce albo *%#)!& ktoś dostał. Ludzie opamiętajcie się. Jak to miasto ma tętnic życiem skoro wg komentarzy to sami starzy tetrycy tu żyją. Do organizatorów, chciałbym Wam również podziękować, bo inicjatywa godna pochwały, upamiętniając człowieka, który dla Szczecinka robił sporo, choć nie koniecznie chciał być gwiazdą.
Szczecinek
20:01, 2025-07-11
To był koncert pełen serca i wdzięczności.
Człowieku nie da się czytać twoich wypocin, agitacja pre-wyborcza na radnego trwa w najlepsze, wszyscy zasłużeni to głównie on i jego rodzina, la bidon skończ bo to jest nie smaczne, całe szczęście ostatnio zebrałeś kilka głosów kandydując na radnego co pokazało czego nie powinieneś robić, niestety dalej w to brniesz. Adam i Maciej mieli fajną inicjatywę, i to oni byli pomysłodawcami a z tego opisu wynika że był jeszcze on najważniejszy co ciągał za sznurki la ważniak, co jak grał na gitarze to fałszował tak że uszy więdły.
La Skończ Już
18:44, 2025-07-11
Tytoniowy biznes rozbity. Akcja Straży Granicznej
Brawo SG zero litości dla bydła
50cent
18:39, 2025-07-11
Słupki, szlaban i zakaz wjazdu. SzSM działa
Jest proste rozwiązanie,jak wszyscy działkowcy zrezygnują z działek to zarządcy działek od razu zrobią drogę dojazdową z asfaltu bo poczują stratę kasy
MOHER
18:24, 2025-07-11