Zamknij
REKLAMA

Rząd na wakacje znosi kolejne obostrzenia. "Nasza strategia luzowania obostrzeń się spełnia"

15:59, 10.06.2021 | G.S.
Skomentuj Mateusz Morawiecki. Fot. PAP.
REKLAMA

Rząd łagodzi obostrzenia na wakacje. Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach, od 26 czerwca wziąć udział w targach i konferencjach. Wracają dyskoteki. 

Kolejną odsłonę luzowania obostrzeń przedstawili podczas konferencji prasowej w czwartek, 10 czerwca premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.  

Rządzący tłumaczą, że liczba zakażeń maleje, a osób zaszczepionych rośnie. To pozwala na kolejne luzowanie obostrzeń.

- Nasza strategia luzowania obostrzeń się spełnia - przekonuje premier Morawiecki jednak dodaje: Kolejne fazy luzowania nie oznaczają końca pandemii, ale na wakacje dzięki programowi szczepień możemy doprowadzić do dalszego luzowania obostrzeń w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym. 

 - Najważniejsza informacja jest taka, że nasza ścieżka luzowania obostrzeń nie prowadzi do zwiększania liczby zakażeń. Dziś średnia liczba tygodniowa na 100 tys. mieszkańców spadła poniżej jednego. To jest rzeczywiście próg, którego dawno nie obserwowaliśmy

- mówi szef resortu zdrowia.

Zmiany już od najbliższej niedzieli 13 czerwca

 • otwarcie stref gastronomicznych w instytucjach kultury i rozrywki - dozwolona sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach.
 • kościoły – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Co się zmieni od 26 czerwca?

 • Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².
 • Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
 • Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób.
 •  Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.
 • Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
 • Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
 • obłożenia.
 • Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. 

Pozostałe zasady - maseczki, dystans i dezynfekcja -  nie ulegają zmianie. 

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

NorymbergaNorymberga

9 4

Wasza strategia, to 140 tyś nadprogramowych zgonów z powodu nie otrzymania przez ludzi pomocy. Nawet ofiary wypadków komunikacyjnych umierały w karetkach ponieważ był tylko COVID. Do tego doprowadziliście zbrodniarze,że gospodarka ledwo zipie. W białych rękawiczkach na zlecenie koncernów farmaceutycznych wymordowaliście więcej ludzi niż UPA na Wołyniu. Obecnie próbujecie wciskać waszą truciznę dzieciaczkom od 12 roku życia, a w kolejce wiek od 6 miesiąca życia . Diabelska bigpharma domaga się już ofiary z niewinnych dzieci, które przecież nie zarażały. Sprawiedliwość się o was niedzielski, morawiecki, szumowski i inni z globalnej spółki z o.o covid 19 upomni. Sprzedajne konowały również zbiorą co zasiały. 16:56, 10.06.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

GośćGość

1 4

Tylko psychiatra cię uratuje. 17:58, 10.06.2021


@gość@gość

3 0

Strzykawka ci między uszami się zacięła. Jeszcze trochę, to uszy ci odpadną i jak telewizorka będziesz słuchał, jeszcze przeoczysz 4 falę. 21:30, 10.06.2021


GośćGość

0 3

Jeszcze raz tylko psychiatra może ci pomóc. Nie wypisuj tych samych bzdur pod różnymi pseudonimami bo to już naprawdę podpada pod leczenie szpitalne a nie pod terapię. 10:23, 11.06.2021


PrzyjdziePrzyjdzie

7 1

Na Ciebie czas Morawiecki, koszerny zbrodniarzu. Tylko dożywocie za ponad 100 tysięcy zgonów zdrajco! 18:10, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AQQ.AQQ.

7 1

Morawiecki, cymbale, ty masz lustro w domu? 06:15, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TrolekTrolek

1 4

Luzowanie obostrzeń? 150ludzi na weselu + ...ci zaszczepieni. To i z 300 osób będzie się bawić. To jest ograniczenie? Maseczki trzeba nosić w pomieszczeniach zamkniętych. Wystarczy zobaczyć w autobusach, sklepach, urzędach, kto nosi maseczkę. Ludziska sobie odpuścili. Nikt się nie przejmuje, nikt nie ściga, wolność... i kamieni kupa. Lepiej znieść ograniczenie, bo to pic.
07:26, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika 11:31, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ha-Ha-HaHa-Ha-Ha

3 0

Najwyraźniej minister zdrowia nie wie, że istnieje coś takiego jak sezon grypowy, więc powinien się dokształcić. Wtedy wiedziałby, że najważniejsza informacja to ta, że skończył się sezon grypowy i rządowa ścieżka luzowania obostrzeń nie ma żadnego wpływu na liczbę infekcji dróg oddechowych. Niemniej jednak rząd dalej bawi się w wyliczanie ile osób może wejść do kościoła, a ile do autobusu i czy w kinie można zjeść popcorn, a jeśli tak to od kiedy. Oto efekt tej burzy rządowych (pół)mózgów. 15:37, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%