Zamknij
REKLAMA

Na niebie niezwykłe zjawisko! Na kolejne takie będzie trzeba długo poczekać

13:15, 08.06.2021 | .
Skomentuj Najwcześniej zaćmienie będzie można zobaczyć w północno-zachodniej Polsce. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

W najbliższy czwartek na niebie będzie można obserwować zaćmienie słońca. O której godzinie będzie można to zobaczyć?

To będzie wyjątkowe wydarzenie astronomiczne. Jak informuje Onet.pl, pierwszy raz od sześciu lat, w Polsce będziemy mogli zaobserwować niesamowite zaćmienie słońca.

- Zaćmienie, które wystąpi w czwartek, obejmie swoim zasięgiem przede wszystkim Europę, część Azji oraz Ameryki Północnej. Im dalej na północ, tym będzie widoczne wyraźniej

- podaje Onet.pl.

Najwcześniej zaćmienie będzie można zobaczyć w północno-zachodniej Polsce. Tam można się go spodziewać już przed 11:40. Najpóźniej z kolei będzie je widać w Bieszczadach (około południa).

Naukowcy informują, że przeciętnie całe zjawisko może potrwać około dwóch godzin. Przed 14 ma być już po wszystkim. Gdzie będzie widać to najlepiej?

- Mieszkańcy północnej Polski zobaczą Słońce przysłonięte w największym stopniu – ok. 15 proc. Tymczasem w Rzeszowie słoneczna tarcza zniknie w niespełna 6 proc - dodaje dziennikarz portalu.

Pamiętajmy jednak, żeby na słońce, pod żadnych pozorem nie patrzeć "gołym okiem". Najlepiej zaopatrzyć się w specjalne okulary do oglądania słońca.

Na następne tego typu zjawisko będziemy musieli poczekać do października 2022 roku. Z uwagi na porę roku, wtedy niebo może być jednak zachmurzone.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%