Zamknij
REKLAMA

Ten produkt musieli pilnie wycofać ze sprzedaży! Masz go w swojej lodówce?

12:00, 18.05.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii sosu czosnkowego. W produkcie oznaczonym jako bezglutenowy może znajdować się gluten. Co to oznacza dla konsumentów?

- W wyniku działania Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych stwierdzono niezgodność w zakresie zawartości glutenu w produkcie oznakowanym jako produkt bezglutenowy - napisano w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Chodzi o sos czosnkowy 300 g, gdzie na etykiecie widnieje informacja „bez glutenu” o nr partii 16.11.2021 L2.C3. Datę minimalnej trwałości produktu określono na 16 listopada 2021 r.

Producentem sosu jest Roleski Sp. j. ze Zbylitowskiej Góry.

W komunikacie dodano również, że osoby uczulone na gluten nie powinny spożywać tego produktu. Może to wywołać wystąpienie reakcji alergicznej.

Jakie działania zostały podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli?

Firma Roleski powiadomiła swoich odbiorców o konieczności wycofania z obrotu kwestionowanej partii produktu. Natomiast organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez producenta.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%