Nowoczesny symulator do nauki pływania na łodziach żaglowych, dzięki któremu młodzi adepci żeglarstwa będą mogli doskonalić swoje umiejętności przez cały rok oraz przyczepa umożliwiająca wyjazdy na treningi czy regaty, trafią do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Zakup nowego sprzętu możliwy będzie dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 19 tys. zł. Dziś (17.07) w siedzibie placówki parafowano stosowną umowę.
[WIDEO]2479[/WIDEO]
Pod dokumentem podpisy złożyli starosta Krzysztof Lis oraz wicestarosta Robert Fabisiak, Województwo Zachodniopomorskie reprezentował członek Zarządu Stanisław Wziątek.
-Panie marszałku bardzo serdecznie dziękuję, bo wiem, że to, iż otrzymaliśmy to wsparcie, to w dużej mierze pana osobista zasługa – powiedział starosta Krzysztof Lis. – Przed dwoma laty otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie na zakup pięciu łodzi klasy Optimist, w roku ubiegłym na dwie typu Laser Pico, a w tym symulator i przyczepę do transportu tego typu jednostek. To pokazuje, że nasze działania w połączeniu z dobrą wolą i przychylnością samorządu województwa pozwalają nam rozwijać i propagować wszystko to, co jest związane z żeglarstwem.
Tego dnia umowę z Urzędem Marszałkowskim dotyczącą realizacji projektu pn. „Rozbudowa infrastruktury sportowej w sołectwach Gałowo i Kwakowo na terenie Gminy Szczecinek" podpisał również wójt Ryszard Jasionas. W jego ramach w sołectwach Gałowo i Kwakowo powstaną siłownie zewnętrzne.
Ponadto sołtysi sołectw Krągłe i Skotniki, Karolina Nowak-Skrzydlińska oraz Bogusław Pogoda parafowali umowy dotyczące grantów sołeckich. Sołectwo Krągłe zrealizuje projekt pn. „Więcej światła, więcej bezpieczeństwa", w ramach którego rozbudowana zostanie istniejąca na jego terenie sieć elektroenergetyczna, zaś sołectwo Skotniki dzięki projektowi pn. „Plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców Skotnik", stworzy nową towarzyską przestrzeń wyposażoną w stoły, ławki oraz wiatę.
Użytkownik14:58, 18.07.2020
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sezon rejsów po Trzesiecku rozpoczęty.
Panoramę miasta można zobaczyć lecąc balonem motolotnią samolotem ale tym stateczkiem co można zobaczyć wieżę kościoła i nic więcej.
Wz
21:52, 2025-06-30
Zderzenie dwóch aut w Wierzchowie.
Spadaj hieno! Kobieta z obrażeniami w szpitalu a Ty prosisz o kontakt. Żałosny typ!
CK
18:10, 2025-06-30
ROG Szczecinek: ruszamy na granicę
Będą bronić granic przed tymi co kupili wizy? Lepiej by było robić to na granicy z Białorusią i Rosja.
Nie przesiedleniec
17:39, 2025-06-30
Stłuczka BMW i Opla w Barwicach.
Wszystkich dziadków na badania i sprawdzenie refleksu,a ten dziadek od opla to ledwo łazi,ale jeszcze wyprzedza,bo on jeździ dobrze najlepiej nie.a potem problemy prawda
Swojak
15:25, 2025-06-30