Nowe przepisy po raz kolejny pokazały, że nie ma żartów. 47-letni kierowca renault w powiecie szczecineckim przekroczył prędkość o 54 km/h i stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Do tego mandat i punkty karne.
Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 20. Mężczyzna jechał poza obszarem zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Na liczniku miał 104 km/h.
– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali na DK20 do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault. Mężczyzna w pobliżu miejscowości Trzebiele poza obszarem zabudowanym na drodze jednojezdniowej, dwukierunkowej jechał z prędkością 104 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h
– informuje asp. szt. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku.
Kara była konkretna. Kierowca dostał 1,5 tys. zł mandatu i 13 punktów karnych. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy. Dokument trafi do starosty, który wyda decyzję o zakazie prowadzenia pojazdów na trzy miesiące.
To efekt nowych przepisów obowiązujących od 3 marca. Utrata prawa jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h dotyczy już nie tylko obszaru zabudowanego, ale też dróg jednojezdniowych poza nim. W praktyce oznacza to jedno – chwila brawury i można na długo pożegnać się z kierownicą.
2026-01-20
Kolejna akcja służb. Kontrole, mandaty, zatrzymania
2026-01-19
Wozy strażackie pod ratuszem. To nie był pożar urzędu
2026-01-16
Stłuczka dwóch aut na skrzyżowaniu Sikorskiego i Wiśniowej
2026-01-04
Poślizg za poślizgiem. Zima pokazuje kierowcom swoją siłę
2026-01-01
Nowy funkcjonariusz na czterech łapach trafi do Szczecinka
Przezorny11:01, 17.04.2026
Brawo oby tych brawurowo owoców wychwycić jak najwięcej, przestroga dla innych.Dziekujemy naszym Policjantom prezorni
Jon14:02, 17.04.2026
Ta,snajper zmierzył prędkość🤣
WWW11:40, 17.04.2026
Mam nadzieję, że pomiar został wykonany rzetelnie (a łatwo o pomyłkę) oraz że został ujęty błąd pomiaru i ta wartość 54 km/h jest faktycznie bezsprzeczna. Absolutnie nie popieram piractwa drogowego, ale pamiętajcie, że od decyzji o zabraniu prawa jazdy nie ma odwołania i jest natychmiastowo wykonalna z domysłem, że wszystko było tak jak pokazały "przyrządy" pomiarowe, a tu łatwo o pomyłkę/zawyżenie wyniku chociażby poprzez przyspieszanie auta z wideorejestratorem, czy ślizganie wiązki fotoradaru po asfalcie. Przestępcy odpowiadający z wolnej stopy mają więcej praw, bo nie idą siedzieć dopóki nie wyczerpią się wszystkie drogi odwołania.
Mejza14:08, 17.04.2026
No zmierzył pan nieomylny,oni często nie potrafią tego obsługiwać😃
Trolek11:43, 17.04.2026
Kiedyś w każdej wsi stał śmietnik i cykał foty, jak ktoś przekraczał prędkość. Oczywiście, kierowcom to przeszkadzało, a politycy w odpowiedzi pod publiczkę zabrali możliwość zarabiania samorządom na *%#)!& kierowcach.
Widać jednak, że zapędy rządzących wróciły, tylko ze zwielokrotnioną siłą. A to przecież nie koniec, bo nie czekając na efekty tych obostrzeń w czerwcu będą nowe.
Do grudnia to już będę pewnie ścinać głowy kierowcom, bo przecież tłuszcza najlepiej się zna na kierowaniu i żąda igrzysk.
Nie tanich dostępnych mieszkań, dobrej pracy i spełnieniu obietnic wyborczych.
🦦14:04, 17.04.2026
Przestań p.i.e.r.d.o.l.i.ć ,bo wszędzie cię pełno
Pytanko12:28, 17.04.2026
Jakie redakcja ma kryteria, dotyczącą możliwości komentowania lub jego brak? Czy ostatni o wyczynie z-cy komendanta był materiałem promocyjnym KPP i to ona nie życzyła sobie komentarzy, jak za komuny?
Wacek 12:47, 17.04.2026
Czysty biznes
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
PULS REGIONU Protest rolników w Barwicach
Co daglasy raki lubczyki i innne patafiany?
No właśnie
15:16, 2026-04-17
PULS REGIONU Protest rolników w Barwicach
Gdyby nie TV Republika to o aferze pedofilskiej by usłyszały tylko te zruchanee pieski
Odbytoss
15:16, 2026-04-17
PULS REGIONU Protest rolników w Barwicach
Z aferą kłodzką patole ubywatelscy? Jprd.
A co
15:01, 2026-04-17
PULS REGIONU Protest rolników w Barwicach
5 rolników na krzyż...masakra. Kochani tak nic nie zwojujecie tylko przykro się na to patrzy. Do Warszawy was nie wpuścili, sami baliście się wjechać. Inne kraje to inaczej załatwiały, szkoda że u nas nie ma takiego ducha walki-tylko te narzekanie....
Barwice
14:18, 2026-04-17