Zamknij

Słowianie i Wikingowie w Barwicach. Na szczęście nie chcieli plądrować, a jedynie udzielić lekcji historii…

13:00, 28.08.2023 mm Aktualizacja: 13:01, 28.08.2023
Skomentuj fot. Magdalena Michalska fot. Magdalena Michalska

Jarmark słowiański nad rzeką Gęsią

Na zakończenie tegorocznych wakacji (26 sierpnia), barwicki Ośrodka Kultury i Turystyki zaproponował mieszkańcom prawdziwą podróż w czasie. Na Placu Wolności stanęły namioty, w których rozgościli się przedstawiciele Bractwa Rycerzy Bezimiennych, Drużyna Wojów Grodu Wałcz. Słowianie i Wikingowie przybyli do Barwic, by przybliżyć mieszkańcom średniowieczne zwyczaje i w praktyce pokazać pracę dawnych rzemieślników.

[FOTORELACJA]7366[/FOTORELACJA]

Przy okazji odpowiedzieli też na szereg nurtujących pytań: Czy Wikingowie naprawdę mieli hełmy z rogami? Jak wyglądały ich łodzie? Z czego robili broń? Jakie ozdoby lubili?

By każdy chętny mógł na chwilę przenieść się do drugiej połowy IX wieku, kiedy to władzę w Państwie Polan przejęła dynastia Piastów, a Wikingowie pobili południowo-wschodnią Bretanię, szyki zwarli: zbrojmistrz, tkaczka, łucznik, cieśla oraz snycerz.

Na gości czekały też starodawne zabawy: kręcidło, słonik, wbijanie gwoździ, przeciąganie liny, czy gra w kubba (zwanego też szachami Wikingów). Nie zabrakło też smacznej strawy z miodami czy wegańską pajda chleba.

Najpopularniejszym stanowiskiem podczas barwickiego pikniku było jednak to z przepiękną płomykówką o imieniu Zuzanna, która z niezmąconym spokojem pozowała do zdjęć.

Dobrą zabawę popsuła nieco zmienna aura, członkowie Bractwa wyjaśnili jednak, że to sprawka Peruna – słowiańskiego boga grzmotów i piorunów, a jego woli nie można się sprzeciwiać.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(mm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

NickNick

0 0

Wspaniałe przypomnienie naszej prawdziwej historii.
O tym należy pamiętać, to nasze prawdziwe tradycje. 09:27, 30.08.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%