Mieszkanki Barwic na dobre rozpoczęły przygotowania do świąt wielkanocnych. W przerwie od zakupów i wielkich porządków znalazły jednak chwilę, by w minioną sobotę (9 kwietnia) wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych i samodzielnie wykonać tematyczne ozdoby. Z propozycji Ośrodka Kultury i Turystyki skorzystało kilkadziesiąt pań, które wraz z dziećmi malowały, kleiły i wyplatały wszystko to czym następnie można przystroić dom.
Na stanowisku pełnym gałązek, bazi oraz kwiatów z bibuły powstawały wielobarwne palmy – symbol triumfu Chrystusa nad śmiercią oraz jego męczeństwa. Tuż obok grupa uczestniczek pracowała nad stroikami wielkanocnymi, wykonanymi na bazie drewnianych plastrów oraz mchu. Pod czujnym okiem pani Eli Woś z Ostrowąsów zwykłe siano zamieniało się w króliczą rodzinkę, a dzięki pomocy pani Agnieszki Wysockiej z Sulikowa, sznurki i wstążki plotły się w boho makramy.
Kto na co dzień nie obcował z rękodziełem, mógł liczyć na wskazówki pań instruktorek, najważniejsze tego dnia było jednak pozytywne nastawienie, wyobraźnia i mile spędzony czas.
W zgodnej opinii uczestniczek, warsztaty pozwoliły im odkryć nowe talenty, wyzwolić pokłady kreatywności i co najważniejsze ponownie poczuć ducha świąt.
MOCHER15:53, 11.04.2022
Jestem *%#)!& przyznaje sie
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Jenot na podwórku. Interweniowali strażnicy
Dlaczego nie zastrzelili tego pasożyta?
Cudaki
19:45, 2026-05-12
1000 dzieci na boiskach.
Miasto wielkości Chojnic i region obok regionu . W jakiej lidze jest Chojniczanka i niedawno w jakiej była a w jakiej są kluby ze Szczecinka . Faktycznie Szczecinek stolica piłki ... MKP szczecinek IV liga i wycofanie po sezonie 2024/25 Śmieszne , tragiczne , czy może trzeba być dumnym ? Chyba to trzecie
Ronaldo
19:39, 2026-05-12
Jenot na podwórku. Interweniowali strażnicy
Czy wypuszczenie gatunku inwazyjnego, obcego jakim jest jenot z powrotem do środowiska było dobrym rozwiązaniem?
Element
16:48, 2026-05-12
Sesja Rady MIasta. Prawie cztery godziny sporu
Jak się korzysta z KM to trzeba płacić do paliwa nikt mi dokłada . Z nieba nie leci .
Patriota
16:44, 2026-05-12