Zamknij
REKLAMA

Telewizory OLED – jaki model do 6000 zł wybrać?

10:37, 13.05.2022 | materiał partnera

Telewizory OLED, w opiniach wielu użytkowników, są najlepszymi telewizorami dostępnymi na rynku. Lampy LED zastosowane w tych urządzeniach są organiczne i same generują odpowiedni poziom jasności, bez konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia. W telewizorach OLED zobaczymy perfekcyjnie odwzorowaną czerń, a także bogate, kontrastowe kolory. Jeśli myślisz w najbliższym czasie o wymianie telewizora, warto rozważyć właśnie sprzęty OLED, które stały się bardziej dostępne niż wcześniej - ze względu na obniżenie cen.

Ile kosztuje telewizor OLED?

Telewizory OLED zazwyczaj kosztują około 5000 - 6000 zł. Właśnie w tym pułapie cenowym postanowiliśmy wyróżnić kilka propozycji. Celowo sięgamy po produkty od kilku producentów, aby pokazać jak najszersze spektrum dostępnych możliwości.

Co zatem polecamy? Najlepsze telewizory OLED do 6000 zł

Telewizor PHILIPS 48OLED806/12

W zestawieniu nie mogło zabraknąć choć jednego telewizora Philips. Tę markę na tle konkurencji wyróżnia przede wszystkim system aktywnego podświetlenia Ambilight (w przypadku tego modelu, w wariancie czterostronnym). Inteligentne diody LED, umieszczone na ramie telewizora, potrafią wygenerować niepowtarzalny nastrój, a charakterystyczna kolorowa poświata sprawia, że optycznie obraz wydaje się większy. Telewizor obsługuje zarówno technologię Dolby Vision, jak również Dolby Atmos, co sprawia, że przy zastosowaniu odpowiedniego nagłośnienia, można we własnym domu poczuć się jak na sali kinowej. Dostęp do licznych aplikacji zapewni system operacyjny Android TV. Masz dosyć pilota i interesuje Cię sterowanie głosowe? Nie ma problemu! Telewizor Philips OLED jest kompatybilny z Asystentem Google.

Telewizor LG OLED55B13LA

To ciekawy model z 2021 roku, wyposażony w potężne, wbudowane głośniki (40W). Ten model zapewni bardzo dobry czas reakcji w grach, wyjątkowo płynne animacje i ostry, wyraźny obraz z głęboką czernią i ponadprzeciętnym poziomem kontrastu. Oprócz funkcji Dolby Vision i Dolby Atmos, ciekawym rozwiązaniem dla miłośników kina będzie także Tryb FILMMAKER MODE, który wyłącza wygładzanie obrazu w ruchu oraz zachowuje oryginalne proporcje, kolory i częstotliwość wyświetlania klatek.

Telewizor OLED SONY KE-48A9

Telewizor z funkcją Voice Zoom, która poprawia słyszalność głosu ludzkiego bez zwiększania głośności. Bardzo przydaje się przy oglądaniu wiadomości i programów dokumentalnych. Ma funkcję wyszukiwania głosowego, a także dostęp do sklepu z katalogiem, w którym znajdziemy prawie 5000 aplikacji! Nie zawiodą się także osoby, które chcą zintegrować smart TV ze swoim urządzeniem mobilnym. Telewizor Sony OLED umożliwia korzystanie z wielu rozwiązań, które ułatwiają przerzucanie treści z małego ekranu na duży – Airplay, Chromecast, a także Apple Home Kit.

Telewizor PANASONIC TX-55JZ1000E

Telewizor umożliwiający korzystanie z wielu trybów HDR, obsługę głosową za pomocą aplikacji Amazon Alexa, a także funkcję automatycznej konfiguracji parametrów wyświetlania, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Jak widać, wybór telewizorów OLED jest całkiem duży. Co więcej wiele modeli występuje także w odmiennych wersjach – z tymi samymi funkcjami, ale mniejszą przekątną ekranu.

Nie wiesz, który z wymienionych modeli będzie najlepszy? Pamiętaj, że każda opcja ma swoje mocne strony i każdy model będzie kompatybilny z DVB-T2, czyli nowym standardem nadawania telewizji naziemnej. Przeglądając telewizory OLED w sklepie MediaMarkt, możesz sprawdzić też opinie użytkowników, które może pomogą w podjęciu finalnej decyzji.

Wszystko wskazuje na to, że telewizory OLED zostaną z nami na dłużej i nie podzielą losu takich technologii, jak telewizory 3D oraz zakrzywione (zaokrąglone) ekrany.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%