Zamknij
REKLAMA

Czy opłaca się kupić ubezpieczenie roweru?

09:43, 11.05.2022 | .
Skomentuj

Wiosna i lato to czas najczęstszych wycieczek rowerowych choć coraz więcej użytkowników jednośladów korzysta z nich przez większość roku dbając o kondycję, dojeżdżając do pracy oraz trenując do udziału w amatorskich zawodach. Miłośnicy dwóch kółek doskonale zdają sobie sprawę z ogromu czynników, mogących stanowić zagrożenie bezpieczeństwa roweru oraz rowerzysty podczas jazdy. Z tego względu warto zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia rowerowego na okres pół roku lub roku.

Ubezpieczenie rowerowe - co zawiera

Ubezpieczenie roweru adresowane jest do właścicieli nowych i używanych rowerów (do czterech, pięciu lat po zakupie) różnego typu. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych obejmuje rowery:

  • mtb,
  • miejskie,
  • gravelowe,
  • szosowe,
  • triathlonowe,
  • elektryczne,
  • trekkingowe

Ubezpieczenie rowerowe OC obejmuje ochroną ubezpieczeniową rowerzystę, który poprzez swoje postępowanie podczas jazdy dokona uszkodzenia mienia lub spowoduje obrażenia u osoby postronnej. Ubezpieczenie rowerowe zapewnia ochronę w przypadku kradzieży roweru zabezpieczonego przed dokonaniem kradzieży. W przypadku skorzystania z opcji casco, ubezpieczenie roweru obejmuje odszkodowanie i pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak usterki techniczne jednośladu. Ubezpieczenie roweru posiada sumę łączną, równą wartości roweru w chwili zawarcia umowy, a poszczególne jego składowe wartościowane są w oparciu o obowiązujące przepisy. 

Ubezpieczenie zdrowotne rowerzysty - na czym polega?

Ubezpieczenie zdrowotne rowerzysty to w przypadku użytkownika jednośladu ubezpieczenie NNW, czyli ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie rowerzysty można dobrać do ubezpieczenia OC jednośladu, tworząc łączną składkę. Zakres ochrony ubezpieczeniowej w tym przypadku obejmuje złamania, zwichnięcia oraz inne urazy, powstałe na skutek jazdy na rowerze w każdym terenie oraz w amatorskich zawodach sportowych. Suma ubezpieczenia w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego rowerzysty może zostać dopasowana do potrzeb ubezpieczonego i ma przełożenie na wysokość składki. Przykładowo, ubezpieczenie rowerzysty może opiewać na 10000 zł do 50000 zł, można go jednak zwiększyć do kwoty nawet 100000 zł. Ubezpieczenie pokrywa koszt leczenia, transportu medycznego, rehabilitacji oraz środków rehabilitacyjnych oraz protez. 

Ubezpieczenie kasku rowerowego - czy to możliwe?

Kask rowerowy nie jest według obowiązujących przepisów niezbędnym wyposażeniem roweru, w odróżnieniu od oświetlenia przedniego, tylnego (obowiązujące po zmroku), sprawnych hamulców oraz sygnału dźwiękowego-ostrzegawczego. Świadomy rowerzysta wie jednak, jak ważne dla zdrowia i życia jest posiadanie prawidłowo dopasowanego kasku rowerowego wysokiej jakości. Z tego względu poszukuje ofert, które swoim zakresem obejmują ubezpieczenie kasku rowerowego. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje poszerzenie zakresu ubezpieczenia rowerowego o ubezpieczenie akcesoriów rowerowych i bagażu. Jeżeli Twój kask rowerowy jest produktem z najwyższej półki, możesz objąć go ochroną ubezpieczeniową wraz z takimi produktami, jak fotelik rowerowy, sakwy rowerowe, oświetlenie na rower, przyczepka rowerowa do przewożenia dziecka. 

Czy ubezpieczenie na rower jest opłacalne?

Zdecydowanie tak. W przypadku jakiegokolwiek upadku lub zdarzenia z udziałem pieszych, osób, poruszających się na hulajnodze, rolkach lub z pojazdem mechanicznym koszty mogą przerosnąć Twoje możliwości. Dzięki ubezpieczeniu nie musisz stresować się koniecznością pokrycia kosztów w przypadku zdarzenia z Twojej winy oraz jeśli to Ty wymagasz pomocy, kosztów leczenia i rehabilitacji. Jesteś chroniony również w przypadku utraty roweru. Zakres ochrony powinien być dopasowany do Twojego stylu i częstotliwości jazdy. 

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

AQQ.AQQ.

0 0

Czy opłaca się ubezpieczyć buty i czapkę…? 14:35, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%