Zamknij

Co to jest waporyzacja? Najważniejsze informacje

. + 13:01, 01.02.2022 Aktualizacja: 13:01, 01.02.2022
Skomentuj

Waporyzacja staje się coraz popularniejszym sposobem. Jest chętnie wybierana ze względu na szereg zalet – również zdrowotnych i ekonomicznych. Nie jest to trudny proces, a całkowicie zmienia doznania. Zobacz, na czym polega waporyzacja.

Czym jest waporyzacja?

Waporyzacja to metoda dostarczenia do organizmu substancji aktywnych zawartych w ziołach. W procesie wytwarza się para wodna, w której są obecne pożądane składniki. Aby mógł on zostać poprawnie przeprowadzony, potrzebne jest specjalne urządzenie – waporyzator.

Waporyzator z wyglądu nieco przypomina papierosa elektronicznego. Jest ono niewielkich rozmiarów. Swoim wyglądem nie sugeruje swojego przeznaczenia. Zatem jest bardzo dyskretne. Waporyzator składa się z 3 głównych części: atomizera (komory grzewczej), komory na susz, źródła ciepła.

Waporyzator może czerpać ciepło z baterii, ognia lub działać na zasadzie indukcji. Materiał jest podgrzewany przez gorące powietrze lub bezpośredni kontakt ze źródłem ciepła. Przed zakupem warto porównać kilka różnych modeli, a tym samym wybrać ten, który najlepiej odpowiada indywidualnym preferencjom.


Warto przy tym dodać, że posiadanie i używanie waporyzatora jest w Polsce legalne. Należy przy tym pamiętać, że nie można używać do waporyzacji substancji, które są zabronione. W przeciwnym razie można mieć poważne problemy.

Jak przebiega waporyzacja?

W procesie waporyzacji susz jest podgrzewany do temperatury, która skutkuje wytrąceniem się pary wodnej. para jest bogata w wszystkie cenne składniki. Następnie dostaje się ona do układu oddechowego przez specjalny ustnik. Użytkownik sam kontroluje wdychaną ilość oraz to, jak długo pozostanie ona w płucach.

Co jest bardzo ważne to fakt, że w czasie waporyzacji nie wytwarza się dym. Obecna jest tylko para wodna. Jest to czysty gaz, występujący w naturze – to po prostu gazowy stan skupienia wody.

Co można poddać waporyzacji?

Waporyzacji można poddać przede wszystkim susz z ziół. Dostępne są także specjalne liquidy, które również można poddać temu procesowi. Natomiast metoda ta nie może być stosowana do olejków.

Czy waporyzacja jest dobrą metodą?

Nad procesem waporyzacji nadal prowadzone są badania. Z dotychczas uzyskanych wyników można wnioskować, że jest to metoda dużo lepsza od palenia suszu. Dlaczego? Głównie z tego powodu, że w procesie spalania wydzielają się szkodliwe substancje. Są one obecne w dymie, który przedostaje się do układu oddechowego. W przypadku waporyzacji powstaje tylko para wodna, która jest nieszkodliwa.

Ponadto w czasie waporyzacji temperatura podgrzewania substancji nie jest zbyt wysoka. Tym samym cenne związki chemiczne nie ulegają rozpadowi. Dzięki temu organizm może w bardzo dużym stopniu czerpać z tego, co mają do zaoferowania zioła.

Waporyzacja jest dobrą metodą również ze względu na smak i zapach suszu. Terpeny (związki lotne) obecne w roślinach są bardziej wyczuwalne ze względu na to, że temperatura waporyzacji jest lepiej dostosowana do ich właściwości.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%