Zamknij

Nauka z komputera? To możliwe!

10:26, 12.10.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:26, 12.10.2021

Dzisiejszy świat i technologia rozwijają się w zastraszającym wręcz tempie. Ciągle pojawiają się jakieś nowości, wciąż musimy uczyć się czegoś zupełnie nowego. Aby jednak móc pójść o krok dalej, nierzadko musimy zrobić niewielki krok w tył, by nadrobić zaległości. Dotyczy to bardzo wielu różnych dziedzin naszego życia. Uczymy się od najmłodszych lat- najpierw w szkole podstawowej, później w szkole średniej. Większość z nas kontynuuje naukę na studiach wyższych. Niestety, nasza pamięć jest ulotna, wiele nam umyka, a zasady, jakie wkuwaliśmy do głowy przez długie miesiące zostają zapomniane. Na szczęście jest na to sposób i to bez wychodzenia z domu. Z pomocą przychodzą nam edukacyjne serwisy, które zapewniają nam dostęp do wielu źródeł cennej wiedzy z każdej dziedziny.

Język polski to podstawa!

Podstawą naszej edukacji od najmłodszych lat jest oczywiście język polski. Uczymy się jego zasad, reguł pisowni, gramatyki i stylistyki. Czytamy lektury, opisujemy poszczególne epoki. Nasze dzieci mierzą się z nimi na lekcjach w szkole, każdego dnia tworząc nowe wypracowania na różne tematy. Właśnie dla nas- dla dorosłych i dla naszych dzieci, stworzono serwis dyktanda.pl. Jest to największa w Polsce platforma do nauki języka polskiego. Znajdziesz tutaj całe mnóstwo cennej wiedzy, która przyda się przede wszystkim uczniom, ale także nam, jeśli zechcemy odświeżyć sobie nieco pamięć. Serwis należy do platformy z sektora EdTech i rozwija się niezwykle dynamicznie.

Podstawą działania serwisu są dyktanda. Są one podzielone na poszczególne grupy wiekowe. Dostępne są dyktanda dla uczniów z klas 1-3, 4-6, 7-8, ale także dla uczniów szkół średnich i dla dorosłych. Z serwisu można korzystać samodzielnie, jako do źródła samorozwoju po godzinach szkolnych zajęć. Na stronie dostępny jest także moduł dla szkół, prezentujący wszelkie ważne informacje z zakresu języka polskiego w przystępny i atrakcyjny dla uczniów sposób.

W serwisie znajdziesz nie tylko dyktanda, ale także wzory wypracowań, informacje na temat poszczególnych epok literackich, ważnych pisarzy, twórców. Są tu także jasno i precyzyjnie określone zasady języka polskiego, gramatyki czy ortografii. Wszystko to w jednym miejscu, przedstawione w atrakcyjny i przejrzysty sposób. Nauka w tym wydaniu jest o wiele łatwiejsza i bardziej przyjemna.Na stronie organizowane są liczne konkursy. Część z nich związana jest z jakimiś ważnymi dla Polski wydarzeniami i świętami, a część ma na celu wyłonienie Mistrza Gramatyki, Mistrza ortografii czy np. Mistrza Języka Polskiego. Taka nauka w formie zabawy jest wyjątkowo atrakcyjna i pożądana, a do tego skuteczna.

W serwisie organizowane są także liczne wydarzenia specjalne, które zazwyczaj mają związek z ważnymi dla Polaków datami, ale nie tylko. Serwis doskonale realizuje swoje cele. Jest bezpłatny, dostępny dla wszystkich. Przedstawiona tutaj wiedza ma wyjątkowo atrakcyjną formę, dzięki czemu prezentowana wiedza jest łatwa do przyswojenia, a uczeń nie czuje nawet, że poprzez zabawę uczy się ważnych rzeczy.

Matematyka nie taka straszna

Większości z nas matematyka spędzała sen z powiek w szkolnych latach. Na szczęście dzisiejsza technologia pozwala na ułatwienie przyswajania sobie nawet najbardziej skomplikowanych matematycznych zagadnień. Nauka matematyki nie musi być nudna ani trudna, wszystko zależy przecież od sposobu prezentacji danego materiału. W serwisie, który ma charakter międzynarodowy, możliwa jest atrakcyjna forma nauki matematyki, ale także udział w wielu konkursach z cennymi nagrodami. Najaktywniejsi użytkownicy mają szansę na wygranie cennych nagród, wśród których najbardziej pożądane są komputery, konsole do gier czy pomoce dydaktyczne, które umilą naukę.

Ogromną zaletą nauki matematyki online jest brak jakiejkolwiek presji. Uczniowie mogą przerabiać dany materiał powoli, zgodnie z własnym tempem, bez presji czasu. To wpływa bardzo korzystnie na skuteczność nauki. Z mathematics.live nauka matematyki jest prosta i przyjemna!

Korepetycje nie tylko stacjonarnie

Korepetycje stały się dzisiaj bardzo powszechną formą zdobywania wiedzy. Taki sposób nauki ma sporo zalet, wśród których wymienić należy przede wszystkim większa efektywność nauki. Ucząc się online, nie tracimy cennej energii na dojazdy do miejsc stacjonarnej nauki. Uczyć możemy się w każdym miejscu, w której tylko mamy dostęp do Internetu. Nawet, jeśli decydujemy się na typowe korepetycje online, podczas których spotykamy się z korepetytorem na czacie w czasie rzeczywistym, dobór miejsca naszej nauki jest zupełnie dowolny, co daje nam ogromną swobodę. Serwisem, który umożliwia korzystanie z korepetycji w formie online jest platforma tutors.live. Umożliwia ona udział zarówno w korepetycjach z korepetytorem, jak i samodzielne zgłębianie wiedzy bez udziału korepetytora. Na stronie ogłasza się wielu korepetytorów, zarówno w formie online, jak i w formie stacjonarnej. Co więcej, na temat każdego korepetytora dostępne są prawdziwe opinie użytkowników, którzy korzystali już z jego usług. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie, czy dana osoba jest odpowiednio kompetentna i posiada przygotowanie do prowadzenia korepetycji. To daje pewność, że nauka będzie efektywna.

https://www.tutors.live to serwis międzynarodowy, więc dostępnych korepetycji i kursów jest tutaj naprawdę całe mnóstwo. Każdy z łatwością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Platforma oferuje jeszcze jedną ciekawą usługę. Jest nią możliwość prowadzenia własnego biznesu korepetytorskiego bez konieczności ponoszenia nakładów na infrastrukturę IT. Oznacza to, ze wystarczy tylko zarejestrować się na stronie, założyć swoje konto i można prowadzić korepetycje, czerpiąc z tego zyski. To doskonała alternatywa szczególnie dla osób, które wahają się, czy biznes korepetytorski jest dla nich odpowiedni.

Czy warto korzystać z serwisów edukacyjnych?

Korzystanie z serwisów edukacyjnych w wersji online jest niezwykle korzystną i atrakcyjną formą rozwoju. Każdy z prezentowanych serwisów daje nam naprawdę ogromne możliwości samorozwoju. Największą zaletą takich serwisów jest przede wszystkim możliwość korzystania z nich wszędzie, gdzie tylko chcemy. Jedyne, czego potrzebujemy to połączenie z siecią internetową. Serwisy dostępne są przez całą dobę na całym świecie, nie ogranicza nas więc czas. Możemy się uczyć tak, jak chcemy, jak lubimy najbardziej. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest swoboda i wolność. Uczysz się tego, czego chcesz. Powtarzasz materiał, z którym masz trudności, pracujesz w swoim własnym tempie, bez żadnej presji nauczyciela. Nawet, jeśli decydujesz się na lekcje z korepetytorem, możesz liczyć na niezwykle indywidualne podejście, jakim cechuje się tylko i wyłącznie nauka 1:1. Nauka w grupie nigdy nie da tak dobrych wyników, jak nauka indywidualna.

Serwis dyktanda.pl doskonale ułatwia naukę języka polskiego uczniom na każdym szczeblu edukacyjnym. Lektury czy zasady języka polskiego dla wielu uczniów stanowią nie lada wyzwanie. Taki serwis, który podaje wszystko w pigułce jest więc doskonałym i cennym ułatwieniem, które z pewnością zostanie docenione.

Serwisy edukacyjne online to również bardzo skuteczny sposób na zainteresowanie nauką i zdobywaniem wiedzy uczniów. Czasy, w których jedynym źródłem wiedzy godnym zaufania były książki dawno już minęły. Dzisiaj zdecydowanie częściej stawiamy na nowe technologie, które podają nam tę samą wiedzę, ale w znacznie bardziej przystępny i przyjazny uczniom sposób.

Nauka i rozwój to domena nie tylko dzieci, ale także dorosłych. W wielu miejscach pracy ciągły samorozwój jest bardzo pożądany, a wręcz wymagany. Takie serwisy są znacznie bardziej dostępne niż szkoły czy uniwersytety, nie wymagają wychodzenia z domu, a większość funkcji jest dostępna zupełnie bezpłatnie. Dzięki temu może z nich korzystać absolutnie każdy, kto ma w sobie choć odrobinę motywacji i samozaparcia do zdobywania cennej wiedzy i poszerzania swoich horyzontów. Każdy z prezentowanych wyżej serwisów z pewnością pomoże w zdobywaniu i porządkowaniu zdobytej wiedzy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%