Zamknij
REKLAMA

Święta Hildegarda - postać, którą każdy powinien znać

11:13, 25.06.2021 | r.
Skomentuj

Święta Hildegarda żyła w średniowieczu, ale była prawdziwym człowiekiem renesansu. Napisała kilka dzieł, skomponowała wiele pieśni, korespondowała z największymi osobistościami epoki, prowadziła akcje ewangelizacyjne, a ponadto zgłębiała tajniki zdrowej diety i medycyny naturalnej. Już tysiące osób na całym świecie dołączyło do grona jej czcicieli. Poznaj życiorys tej niezwykłej świętej i sprawdź dlaczego warto skorzystać z jej porad.

Kim była św. Hildegarda

Św. Hildegarda przyszła na świat w 1908 roku w niemieckim Bingen. Jej rodzice powierzyli córkę Bogu, więc po ośmiu latach trafiła do klasztoru, gdzie zdobyła gruntowne wykształcenie. Podobno już od 3. roku życia zaczęła doznawać mistycznych wizji, które po latach spisała w swoich księgach. Nawiązała korespondencję ze św. Bernardem, a także z innymi wielkim osobistościami epoki: kardynałami, władcami i teologami. Nawet sam papież zainteresował się dziełami oraz wizjami św. Hildegardy. Polecił, by Hildegarda upowszechniała wszystko, co przekaże jej Duch Święty. Św. mniszka działa również w sferze sztuki. Skomponowała kilkadziesiąt pieśni, napisała dramat o tematyce religijnej, samodzielnie założyła nowy klasztor żeński i odbyła kilka podróży kaznodziejskich. Jej śmierci miało towarzyszyć niezwykłe wydarzenie. Ponoć na niebie ukazał się świetlisty znak, stanowiący potwierdzenie świętości mniszki. Przeżyła ponad 80 lat, czyli znacznie dłużej niż wynosiła wówczas średnia życia.

Zdrowa dieta to najlepszy lek

Święta Hildegarda była uważną obserwatorką przyrody, a wnioski wypływające z obserwacji zawarła w dwóch dziełach traktujących o medycynie i przyrodoznawstwie. To właśnie w nich odnaleziono receptury na naturalne leki i zalecenia świętej dotyczące codziennej diety. Ma być to dieta dobrze zbilansowana, czyli bazująca na orkiszu oraz na warzywach i owocach. Nie powinno zabraknąć w niej także nabiału i mięsa, choć produkty z tej grupy stanowią raczej uzupełnienie, a nie podstawę jadłospisu. Święta podkreślała, że spożywanie orkiszu ma mnóstwo zalet. Zboże zawiera duże ilości witaminy B, białka, błonnika, magnezu i żelaza. Św. Hildegarda zalecała również dodawanie do potraw różnego rodzaju ziół i przypraw. Jednym z najzdrowszych dodatków jest galgant, czyli korzeń rośliny spokrewnionej z imbirem. Regularnie spożywany zapobiega występowaniu chorób serca, usprawnia krążenie, a ponadto korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Galgant możesz zakupić na stronie: https://www.sklephildegarda.pl/pl/p/GALGANT-KORZEN-MIELONY-1kg-/627. Kolejną dobroczynną przyprawą jest bertram. Oczyszcza organizm z toksyn i ułatwia przyswajanie witamin oraz innego rodzaju składników odżywczych. Ta prozdrowotna przyprawa dostępna jest pod tym linkiem:
https://www.sklephildegarda.pl/pl/p/BERTRAM-MIELONY-BIO-50g/988. Należy zwracać uwagę, by orkisz, przyprawy i innego rodzaju produkty spożywcze, które stosujemy w diecie św. Hildegardy były dobrej jakości. Jeżeli szukasz żywności niemodyfikowanej genetycznie i pozbawionej sztucznych dodatków, znajdziesz ją na stronie: https://www.sklephildegarda.pl/

Opracowała zasady zdrowego stylu życia

Zdaniem św. Hildegardy choroby pojawiają się wskutek zakłócenia harmonii pomiędzy duszą a ciałem. Mniszka opracowała więc 6 zasad zdrowego stylu życia, które mają pomóc w utrzymaniu tej równowagi. Jedną z podstawowych zasad jest, jak już wspomniano, odpowiednia dieta, ale święta podkreślała, że niezwykle ważne jest również zachowywanie odpowiednich proporcji pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Duże znaczenie ma także sen. To właśnie w nocy nasz organizm zyskuje czas na regenerację. Nic więc dziwnego, że św. Hildegarda zalecała, by odnaleźć odpowiedni rytm snu. Mniszka propagowała również praktykowanie cnót chrześcijańskich, co ma przyczynić się do wzmocnienia sił duchowych.

Kamienie szlachetne w służbie medycyny

Św. Hildegarda wielokrotnie podkreślała, że kamienie szlachetne mają właściwości lecznicze. Współcześnie może wydawać się to czymś nieprawdopodobnym, tymczasem kamienie rzeczywiście emitują różne wiązki cząsteczek. Święta twierdziła, że siła tkwiąca w kamieniach może wzmocnić cały organizm, regenerować komórki i dostarczać siły do działania.

Święta Hildegarda była jedną z najbardziej niezwykłych kobiet w historii. Pokazywała jak roztropnie korzystać z daru, jakim jest dla człowieka przyroda i jak osiągnąć w życiu równowagę. Porady świętej cieszą się coraz większą popularnością, a ich skuteczność potwierdzają już tysiące osób. Może więc warto dołączyć do grona uczniów św. Hildegardy i zrewolucjonizować swój styl życia?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%